Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Singapur Yüksek Mahkemesi Three Arrows Capitals’ın Sermaye Tasfiye Kararını Tanıdı

Bu karar, Three Arrow'un Capital’ın tasfiye memuru olarak atadığı Teneo'ya Singapur'da tutulan varlıkları araştırma imkanı verecek.

24 Ağustos 2022 12:13

Güncellenme: 24 Ağustos 2022 15:07

Bloomberg’in konuya yakın kaynaklara dayandırarak verdiği habere göre, Three Arrows Capital'in (3AC) tasfiye memurları, Singapur'da, kendilerine fesih halindeki kripto hedge fonunun ülkedeki yerel varlıklarını araştırma imkanı tanıyacak bir mahkeme kararı aldılar.


Singapur Yüksek Mahkemesi, Three Arrows Capital'in atanan tasfiye memuru Teneo'nun talebininin kabul edildiğini açıkladı. Bu karar, yüksek mahkemenin ilk önce İngiliz Virgin Adaları’nda başlatılan tasfiye sürecini yasal olarak da tanıması anlamını taşıyor.

Raporda, Singapur'daki bu tanınma kararı ile Teneo, yerel olarak tutulan tüm finansal kayıtları talep etme özgürlüğüne sahip olurken, bu kayıtlara banka hesapları, kripto para birimleri, şirketlerdeki hisseler ve mülkler de dahil durumda.

3AC kurucu ortağı Su Zhu'nun Temmuz ayında, Singapur’da 35 milyon dolar değerinde olan evini satmak istediği açıklanmıştı.

3AC’nin çöküşü, tüm endüstriyi süpüren daha geniş bir kripto bulaşmasının parçasıydı. Mayıs ayında, algoritmik stabil coin TerraUSD, LUNA ekosistemi ile birlikte çöküş yaşamış, 3AC de bu yıkımdan etkilenmişti.

Terra'nın çöküşünün ardından ise Celsius Network ve Voyager Digital gibi kripto kredi kurumları iflas başvurusunda bulunmuş, likiditeye ulaşmaktaki zorluk nedeniyle bazı firmalar para çekme işlemlerini dondurmak zorunda kalmışlardı.

Teneo, bugüne kadar Three Arrow Capital’e ait varlıkların en az 40 milyon dolarlık bölümünün kontrolünü ele geçirirken bu rakam, Temmuz ayında yayınlanan mahkeme dosyasında belirtilen ve minimum 2,8 milyar dolar olduğu düşünülen alacaklı taleplerinin çok küçük bir bölümü durumunda.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

En Çok Konuşulanları İncele

Somera Sosyal Medya Trend Verileriyle

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk