Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Sinema Filmlerini ve Dijital İçerikleri NFT’yle Fonlayan Yerli Şirket

Kurucuları arasında Engin Altan Düzyatan, Birand Tunca ve Umut Tanyolu gibi sinemacı ve oyuncuların yer aldığı Web3 şirketi Wideangle, NFT ön satışlarıyla dijital içeriklerin yapımını ve dağıtımını fonlamayı hedefliyor

26 Ekim 2022 14:27

Güncellenme: 26 Ekim 2022 15:24

Wideangle bu yeni iş modeliyle kripto ve NFT yatırımcılarının yanı sıra sinema, TV ve dijital içerik endüstrisine yatırım yapmak isteyenlere de yeni bir alan açıyor.


Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Wideangle’ın kurucu ortağı Engin Altan Düzyatan, “Dünyada bir ilki gerçekleştirmenin heyecanını yaşıyoruz. Wideangle sayesinde yatırımcılar sinema ve dijital içerik projelerine ortak olabilecekler” diye konuşuyor. Düzyatan, böylece söz konusu dijital ve sinema yapımlarının daha bağımsız bir gelir modeline kavuşacağını ve pazarlama süreçlerinde topluluk odaklı bir yaklaşımla ilerlenebileceğini ifade ediyor.


 “Fonlamaya uygun bulunan proje için fonlanmak istenen bütçe (bu, bir filmin bütçesinin tamamı ya da belli bir miktarı olabilir) öncelikli olarak Founder NFT sahiplerinin yatırımına açılacak” diye konuşan Wideangle kurucu ortaklarından Birand Tunca, Kurucu NFT sahiplerinin, platformda üretilecek tüm içeriklere yatırım önceliği hakkını elinde tutacağını ve diledikleri takdirde içeriklere ortak olabileceklerini de sözlerine ekliyor.


Wideangle’ın bir diğer kurucu ortağı Umut Tanyolu ise “Founder NFT’ler Wideangle evreninde yatırım yapabilmenin anahtarlarıdır. Sahibi olduğunuz bir Founder NFT size önden ve düşük fiyattan yatırım yapma imkanı sunar” diye konuşuyor.


Wideangle’ın Kurucu NFT koleksiyonu 1520 adet parçadan oluşuyor. Şirket tarafından yapılan basın açıklamasına göre Diamond, Gold, Silver ve Bronze olmak üzere dört farklı kategoride şu an için özel satışa açık olan Wideangle Kurucu NFT’leri önümüzdeki haftalarda Whistelist’teki isimlerin alımına açılacak. Whistelist sürecinin ardından Wideangle Kurucu NFT’leri, kripto ve NFT ile ilgilenen bireysel yatırımcıların ilgisine sunulacak.
Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Restaking Protokolü Kelp DAO, EigenLayer Puanlarına Likidite Sağlıyor

21 Şubat 2024 21:50

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk