Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

"Silvergate Hisselerinden Çıktık, Portföy Şirketimiz Riske Maruz Değil"

Peter Thiel tarafından desteklenen şirket, FTX'in çöküşünden etkilendiğinin ilk kez anlaşıldığı Kasım ayında, Silvergate’le ilgili genel tutumun aksini iddia ediyordu.

10 Mart 2023 08:24

Güncellenme: 10 Mart 2023 08:31

Peter-Thiel destekli blok zincir yazılım şirketi Block.one, geçen hafta yıllık raporunu sunamayan Silvergate Bankası’ndaki hisselerden çıktığını açıkladı. Block.one ayrıca, sahip olduğu portföy şirketi Bullish'in, Silvergate kaynaklı herhangi bir risk taşımadığını da bildirdi. Bankanın holding şirketi Çarşamba günü Silvergate'in, varlıklarını “gönüllü olarak tasfiye edeceğini” ve operasyonlarını durduracağını duyurmuştu.


Black.one'dan daha önce yapılan ve sonra siteden kaldırılan bir açıklamada, yazılım şirketinin, Kasım ayında hisselerini satın aldığı Silvergate'in en büyük yatırımcılarından biri haline geldiği, "güçlü bilançosu, stratejik konumu ve piyasaya meydan okuyan büyüme hedefleri"nin bankayı "benzersiz bir yatırım fırsatı"na dönüştürdüğü kaydediliyordu.


Açıklama, bankanın müflis kripto borsası FTX kaynaklı risklere maruz kaldığının kamuoyu tarafından öğrenilmesinin ardından hisse senedi fiyatlarının düşmesi ve mevduat çıkışlarının yaşanmasıyla ortaya çıkan sorunlarla boğuştuğu bir dönemde yapılmıştı.


Bloomberg'e göre, Kasım ayında Block.one ve CEO'su Brendan Blumer, Silvergate Capital'ın (SI) hisselerinin yüzde 9,27'lik kısmını satın aldılar, Aralık ayında ise bir miktar daha alım yaparak toplam sahiplik oranlarını yüzde 9,9'a çıkardılar. Bu hamleler, şirketi ve CEO'sunu bankanın en büyük hissedarları arasına soktu. Cayman Adaları merkezli şirket Çarşamba günü bankadaki hisselerini elinden çıkardığını açıkladı.


Söz konusu açıklamada “Bu sonuç nedeniyle hayal kırıklığına uğramış olsak da dijital varlıkları ve kripto para sektörlerini benimseyen bankaların ve diğer finansal kurumların, halkın ihtiyaçlarına daha iyi karşılık vermek amacıyla hem geleneksel finansal hizmetlerin hem yeni gelişen dijital varlık ekonomisinin kapasitesini artıran teknolojiyi kullanabilecek şekilde iyi konumlandırılmış olduklarından şüphemiz yok.” denildi.


Daha Fazla Oku

    Block.oneSilvergateriskhisse

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BNB Chain, opBNB Yol Haritasını Paylaştı

29 Kasım 2023 23:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk