Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Siemens, Polygon Blok Zincirinde Euro Cinsinden Dijital Tahvil İhraç Etti

64 milyon dolar değerindeki tahvilin vadesi bir yıl olarak belirlendi.

15 Şubat 2023 12:02

Güncellenme: 15 Şubat 2023 13:57

Piyasa değeri bakımından Almanya'nın halka açık en büyük üçüncü şirketi Siemens (SIE), evrak işlerini azaltmak ve potansiyel alıcılara doğrudan ulaşmak amacıyla ilk dijital tahvilini çıkardı.


Yapılan basın açıklamasına göre, Polygon blok zincirinde ihraç edilen 60 milyon euro'luk (64 milyon dolar) tahvilin vadesi bir yıl. Şirket, faiz oranına ilişkin ise bilgi vermekten kaçındı.


Sözkonusu açıklamada şirket, bir blok zincir tahvilinin "kağıda basılı tahvilleri ve merkezi takası gereksiz hale getirdiğini" ifade etti. Açıklamada ayrıca “Öte yandan, tahvilin, aracı bir bankaya ihtiyaç duyulmadan doğrudan yatırımcılara satılabileceği” belirtildi. 


Bu satış, Siemens'in blok zincir teknolojisiyle gerçekleştirdiği ilk işlem değil. Aralık 2021'de JPMorgan Chase, ödemeler için blok zincir tabanlı bir sistem geliştirmek amacıyla mühendislik ve üretim devi Siemens'le ortaklık kurmuştu. Sistem, Münih merkezli şirketin kendi hesapları arasında otomatik para transferi için kullanılıyor.


Blok zincir tabanlı borç satışını mümkün hale getiren Elektronik Menkul Kıymetler Yasası Haziran 2021'de yürürlüğe girmişti. Diğer Alman şirketlerinin de blok zincir teknolojisinde dijital tahvil ihraç ettiklerine şahit olabiliriz.


Siemens Mali İşler Sorumlusu Peter Rathgeb, "Kağıdı bırakıp halka açık blok zincirlere geçerek, tahvil ihraç işlemlerini eskiye oranla çok daha hızlı ve verimli şekilde yürütebiliriz" diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in Binance.US Platformundaki Fiyatı Düşüş Yaşadı

9 Haziran 2023 17:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk