Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

“Siber Güvenlik Savunmaları Güçlendirilmeli”

Eski savcı ve TRM Labs’in hukuk birimi başkanı Ari Redbord, özellikle merkeziyetsiz finans (DeFi) platformlarının siber güvenlik bakımından zayıf olduğunu söyledi.

30 Aralık 2022 15:17

Güncellenme: 30 Aralık 2022 15:36

CoinDesk TV’ye konuşan blokzincir analitik şirketi TRM Labs’in hukuk birimi başkanı Ari Redbord, kripto hacklerine karşı siber güvenlik savunmalarını güçlendirmek gerektiğini belirtti.


Adalet Bakanlığı eski savcılarından olan Redbord, bu gibi kötü niyetli aktivitelere karşı stratejiler geliştirmenin daha iyi blokzinciri araçları geliştirme konusunda da çok faydalı olacağını, bu araçların para transferlerinin takibini zorlaştıran karışıtırıcıları tespit edebileceğini söyledi.


Redbord, kötü niyetli kişilerin giderek geliştiğini ve kullandıkları taktiklerin daha da sofistike olduğunu söylerken bunun yanında araçların ve güvenlik yetkililerinin de giderek karmaşıklaştığını belitti.


TRM Labs’e göre bu yıl kripto sektöründe 3.6 milyar dolar dolardan fazla fon sızdırıldı. Bu rakamın yüzde 80’i merkeziyetsiz finans alanındandı. Redbord, bunun nedenini DeFi platformlarının yeni ve henüz gelişmiş siber güvenlik araçları kullanmamaları olarak açıkladı.


Aynı programda konuşan Chainalysis başkan yardımcısı Erin Plante, saldırıların daha çok blokzincirleri arasındaki köprülere yönelik olduğunu açıkladı.


Chainalysis’e göre kara para aklama işlemlerinin takibi de giderek zorlaşıyor çünkü kötü niyetli kişiler artık karıştırıcı araçları kullanıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Saklama Şirketi Fireblocks, Coinbase International Exchange ile Ortaklık Kurdu

10 Haziran 2024 22:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk