Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Shopify, Crypto.com Anlaşması ile Kripto Ödeme Seçeneklerini Genişletiyor

Crypto.com’un yanı sıra satıcılar aynı zamanda Jack Mallers’ın sahibi olduğu Strike, Coinbase Commerce ve BitPay gibi ödeme ağılarını da tercih edebilecekler.

20 Mayıs 2022 12:53

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 12:06

E-ticaret platformu Shopify’ı kullanan satıcılar, Crypto.com ödeme sistemiyle de kripto para birimiyle olan ödemeleri kabul edebiliyor. Crypto.com'dan yapılan açıklamaya göre, Crypto.com Pay özelliğini kullanan satıcılar, müşterilerinin hesaplarının 20’den fazla token ile ödemelerine olanak tanıyor.


Jack Mallers tarafından yönetilen ödeme ağı Strike, Nisan ayında Shopify’ın Bitcoin Lightning ödeme sistemi ile de birlikte çalışacağını da duyurdu. Shopify’ın web sitesine göre, kripto ile ödeme seçeneğini tercih eden satıcılar aynı zamanda Coinbase Commerce ve BitPay gibi ödeme ağlarını da kullanabiliyorlar.


Shopify’ın blockchain ekosisteminin lideri John Lee, “Büyüyen blockchain ekosistemimiz, satıcıları kendi mağaza vitrinlerinde alternatif ödeme yöntemleriyle desteklemeye olan bağlılığımızı gösteriyor ve ticarette mümkün olanı daha da genişletmeye yardımcı oluyor,” dedi.


Bonus olarak, Shopify’da yer alan ve Crypto.com Pay kullanan satıcılar bir aylığına hesap kapatma ücretlerini ödemeyecekler.


Ottowa merkezli Shopify’ın hisseleri, 15:28 UTC itibariyle NYSE işlemlerinde %11’den fazla yükseldi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Geri Çekiliyor

16 Temmuz 2024 15:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk