Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Shiba Inu Sabit Coin, Ödül Token’ı ve Koleksiyon Kart Oyunu Çıkarmayı Planlıyor

SHIB’in fiyatı yatay bir seyir izlerken ETH işlem maliyetlerinde kullanılan token BONE ve ekosistem token’ı LEASH ise yükselişe geçti

7 Temmuz 2022 13:50

Güncellenme: 7 Temmuz 2022 14:36

Popüler ‘meme’ kripto paralardan SHIB’in kıdemli bir geliştiricisi, Shiba Inu ekosisteminde yer alacak merkeziyetsiz bir sabit coin’in yanı sıra, TREAT adında ödül işlevi görecek ve kendi metaverse’ündeki koleksiyon kart oyununda kullanılacak genişleme adımlarını duyurdu.


Medium’da yayımlanan blog yazısında Sytoshi Kusama takma adını kullanan geliştirici, “bağımsız geliştiricilerin” SHI adındaki merkeziyetsiz sabit coin üzerinde çalıştıklarını ve milyar dolarlık Terra/Luna çöküşüne muhtemel bir referansla “diğer devasa projelerdeki sıkıntıların önleneceğini” söylüyor. Blog yazısında ekibin SHI son halini aldıkça daha fazla bilgi paylaşacakları ve 2022’de piyasaya sürmeyi planladıkları belirtiliyor.


SHIB metaverse’ünün ödül token’ı TREAT ise Shiba’nın koleksiyon kart oyununa bağlanacak. Token aynı zamanda Shiba Inu’nun sabit coin’ini “dengelemek için yardımda bulunacak.” Blog yazısında bu mekanizmanın nasıl işleyeceğine dair bilgi paylaşılmadı. Geliştiriciler aynı zamanda “sınırlı sayıdaki” TREAT’leri projeyi uzun vadede desteklemek amaçlı rezervinde tutuyor.


Kripto piyasalarının son yükselişinde kemik bir kitle edinen Shiba Inu, Dogecoin’in (DOGE) ardından köpek temalı en popüler ikinci kripto para. 2020’nin Ağustos ayında piyasaya sürülen kripto para, ardından merkeziyetsiz kripto para borsası ShibaSwap’ta listelenmiş ve meme coin’in kripto ekosistemine genişlemesi kapsamında BONE ile LEASH adındaki ekosistem token’larını çıkarmıştı.


Plan dahilinde geliştiriciler Shibarium adını verdikleri ekosistemin kendi ‘Layer 2 protokolü’ üzerinde çalışarak, işlem maliyetinde kullanılan token’ı BONE da dahil olmak üzere yerel uygulamasının düzenlenmesi ve geliştirilmesini destekleyecek. Aynı ekip bu esnada 100 bin parsellik sanal arsaların yer aldığı bir metaverse projesi üzerine çalışıyor. Blog yazısına göre, Shiba Inu’nun koleksiyon oyunu ise henüz geliştirilme aşamasında ve Shiba’nın metaverse’ünde yer alacak.


Shiba Inu’nun SHIB token’ı piyasaya düşen haberler neticesinde yatay bir seyir izledi ancak Shibarium protokolüne ilişkin spekülasyonlar neticesinde geçtiğimiz Haziran’da neredeyse yüzde 50’lik artış yakaladı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk