Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

SEC, Kripto Şirketi LBRY’nin Cezasını Azaltmaya Çalışıyor

ABD’de bir yargıç LBRY’nin SEC’e tescilde bulunmadan LBC token satmasını yasadışı bularak ceza vermişti.

15 Mayıs 2023 13:57

Güncellenme: 15 Mayıs 2023 14:51

ABD Sermaye Piyasası Kurulu (SEC) kripto startup şirketi LBRY’ye verilen 22 milyon dolarlık cezayı 111.164 dolara indirmek üzere harekete geçti.


Düzenleyici kuruluş bu karara gerekçe olarak LBRY’nin “elinde kaynak olmaması ve neredeyse işleyemez duruma düşmesini” gösterdi.


SEC; geçen Mart ayında LBRY’ye dava açmış ve şirketin kendi token’ı olan LBC’nin federal menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğini iddia etmişti. Geçen Kasım ayında New Hampshire’daki bir mahkeme startup şirketin SEC’e tescil olmamasından dolayı kanunu çiğnediğine hükmetmişti.


LBRY’nin kurucusu Jeremy Kauffman LBC’nin menkul kıymet sayılmaması gerektiğini belirterek bu kararın kripto sektörünün bütününe emsal teşkil edebileceğine dikkat çekmişti. Ripple Labs de 1,3 milyar dolarlın XRP token satışına dair süren davada benzer bir savunma argümanı kullanmıştı. 


SEC’in cezanın azaltılmasına dair talebinin nedenlerinden biri de şirketin iflas sürecini tamamlaması ve elde kalan LBC token’ları yakması için vakit tanımak. Şirket kısa süre önce yaptığı açıklamada verilen 22 milyon dolarlık cezanın uzlaşma ile çözüm bulunduğunu söylemişti.  


Daha Fazla Oku

    DüzenlemelerSECkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kısa Vadeli Bitcoin Sahipleri Kâr Amaçlı Satışlarına Başladı

29 Mayıs 2023 15:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk