Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

Scroll Sessions'a dair detaylar basın bülteninde derlendi.

21 Haziran 2024 23:34

Güncellenme: 21 Haziran 2024 23:39

Scroll Sessions, Scroll ekosistemindeki kullanıcıların zincir üstü deneyimlerini geliştirmek için eğlenceli ve interaktif bir yöntem olarak ortaya çıkmıştı. Nisan ayında Session Zero ile başlayan Sessions, Scroll kullanıcılarının DeFi’daki aktifliklerini Scroll Mark’lar ile takip etmelerini sağlayan bir program. Kullanıcılar cüzdanlarını Scroll Sessions websitesine bağlayarak kendi zincir üstü ilerlemelerini takip edebilir.

Session Zero nedir?

Nisan ayında başlayan Session Zero, Scroll Sessions programının ilk adımıydı. Session Zero süresince kullanıcılar varlıklarını native köprü veya istedikleri herhangi bir köprü aracılığıyla Scroll’a aktardıklarında ve bu varlıkları ağ üzerinde tuttuklarında Scroll Mark’ları elde ettiler. Session Zero kapsamında desteklenen varlıklar ise ETH, WETH, USDC, USDT, wrsETH, wstETH, STONE ve tüm Tranchess varlıkları olarak belirlenmişti. Ayrıca tüm kullanıcılar, Session Zero’dan önceki tüm aktiviteleri için de geriye dönük olarak Mark elde edebildiler. Session One’ın gelmesi ise Session Zero’yu geçersiz kılmıyor, kullanıcılar varlıklarını Scroll’a köprüleyerek Mark elde etmeye devam edebilir. 


Sıradaki Adım: Session One

Session One, Mark elde etmenin yeni yollarını sunuyor. 


Ambient ve Nuri DEX’lerinde likidite sağlamak veya Aave ve Rho Markets borç alma / verme platformlarında borç alma / verme işlemleri yapmak Scroll Mark elde etmenizi sağlıyor. 


Yukarıda bahsedilen varlıklar ile yapılan likidite sağlama ve borç alma / verme işlemleri Session One kapsamında Mark vermeye devam ederken Session Zero’daki Mark elde etme yöntemleri hala geçerliliğini koruyor. Ayrıca Session One’daki tüm aktiviteler geriye dönük olarak da Mark elde edilebiliyor.


Nasıl Maksimum Mark Elde Edilir?

Mark’ların nasıl elde edildiğine dair şu formülü akılda tutmak Mark’ların artırılmasına yardımcı olacaktır. 

Mark’lar = Varlıklar x Aktivite Türü x Süre


Varlıklar: Varlık miktarı, elde edilen Mark miktarını etkiliyor

Aktivite Türü: Bazı aktivite türleri diğerlerinden daha fazla Mark sağlıyor

Süre: arlıklar Scroll üzerinde kaldığı süre boyunca Mark elde etmenizi sağlıyor


Scroll Nedir?

Scroll, Ethereum ile bytecode uyumlu bir zkEVM katman 2 projesidir. İlk günden beri, zero knowledge teknolojisi ile açık kaynak olarak geliştiriliyor. Scroll Ethereum değerlerini benimseyen ve Ethereum vakfı ile iş birliği içerisinde bir yol izlemekte. Bu yolda Ethereum'u bir sonraki milyar kullanıcı için ölçeklendirmeyi hedefliyor.Daha Fazla Oku

    scrollScroll TürkiyeScroll Nedir?

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitci, Bodrum’da Bitci Summer ile Yeni Yol Haritasını Paylaştı

24 Temmuz 2024 16:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk