Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Scroll Up İstanbul'da: Ethereum Ekosistemine Köprü

Katman 2 Projesi, Türkiye'deki çalışmalarına birkaç ay önce başlamıştı.

29 Nisan 2024 11:51

Güncellenme: 29 Nisan 2024 11:53

Scroll Up İstanbul, Web3 ekosisteminde kendi girişimlerini kuran ilham verici kişilerle, Web3 ekosistemine adım atmak isteyen parlak zihinleri buluşturacak.


2 Mayıs Perşembe akşamı İstanbul’da düzenlenecek etkinlikte, Türkiye ekosisteminden Turan Sert, Çağın Dönmez, Han Tüzün, Alp Ergin, Clave ve Parabol ekipleri ve pek çok yerli geliştirici ve girişimci yer alıyor. Katılımcılar, networking oturumları sayesinde konuşmacılar ve Scroll ekibi ile tanışacak.


Türkiye'deki çalışmalarına yakın tarihte başlayan Scroll, geliştirici ekosistemini destekleyecek çalışmalarına devam ediyor. Öncü katman 2 projelerinden biri olan Scroll, 29 Nisan’da yeni mainnet güncellemesi “Bernoulli” ile EIP-4844’ü entegre ediyor ve gaz ücretlerinde ciddi bir düşüş sağlamayı hedefliyor. Ayrıca ilk defa düzenledikleri dijital hackathon, 24-29 Nisan tarihlerinde dünyanın dört bir yanından proje geliştiricilerini Scroll üzerinde inşa etmeye davetini sürdürüyor. Geçtiğimiz ay tanıtılan “Session 0” sadakat programı ise kullanıcıların Scroll ekosistemine olan bağlılıklarını göstermeleri için ayrı bir fırsat sunuyor. Bu sadakat programına katılmak için Scroll native köprüsünü kullanmak yeterli görünüyor.


Şirket, Türkiye'deki başlıca amaçlarını; yerli geliştiricilerle ve girişimcilerle buluşarak onlara destek olmak; bu geliştiricileri yatırımcılarla buluşturup yeni fırsatlar yaratmak, Scroll üzerinde geliştirilen projelere teknolojik entegrasyon konusunda yardımcı olmak, pazarlama ve iş geliştirme alanlarında destek sağlamak ve stratejik destek sağlayarak yerel ekosistemi güçlendirmek üzere açıklıyor. Bu stratejiler ile, Türkiye'de teknoloji ve yenilikçilik alanında sürdürülebilir bir gelişme sağlanması hedefleniyor.


Scroll Nedir?

Scroll, Ethereum ile bytecode uyumlu bir zkEVM katman 2 projesidir. İlk günden beri, zero knowledge teknolojisi ile açık kaynak olarak geliştiriliyor. Scroll Ethereum değerlerini benimseyen ve Ethereum vakfı ile iş birliği içerisinde bir yol izlemekte. Bu yolda Ethereum'u bir sonraki milyar kullanıcı için ölçeklendirmeyi hedefliyor.


Scroll Up Nedir?

Scroll ev sahipliğinde dünyanın dört bir yanında düzenlenen Scroll Up etkinlikleri, lokal geliştiriciler ile bu alanda heyecan verici projeler inşa etmek isteyen herkesi buluşturmayı amaçlıyor. Tüm Scroll Up katılımcıları, bu etkinliklerde lokal geliştiriciler ve Scroll ekibi ile tanışma fırsatına sahip oluyor.Daha Fazla Oku

    scrollKatman2Ethereumgeliştirici

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk