Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Schwab, New York Borsası’nda Crypto ETF'yi Listeleyecek

Söz konusu fon, kripto madenciliği, ticaret ve aracılık hizmetlerinde destek amacıyla kullanılacak.

1 Ağustos 2022 08:34

Güncellenme: 1 Ağustos 2022 12:43

Finans sektörünün devlerinden Schwab Asset Management, kripto içerikli ilk borsa yatırım fonunun 4 Ağustos'tan itibaren New York Menkul Kıymetler Borsası Arca'da listeleneceğini duyurdu.


Şirketten yapılan açıklamada,  ETF'nin STCE kodu ile işlem yapacağı ve Schwab'ın Kripto Tematik Endeksini itakip edeceği belirtildi.


Bir dizi dijital varlığı takip eden ETF'lerin çalışma prensibinin tersine, Schwab's, yatırımcılara, kripto para birimlerinin geliştirilmesinden veya kullanılmasında fayda sağlayabilecek şirketlerle temas etme olacağı sağlayacak.


Fon, anlaşma altyapılarını ve kripto madenciliğini doğrulamanın yanı sıra dijital varlık ticareti ve aracılık hizmetlerinden faydalanabilecek potansiyeledeki şirketleri takip edecek.


Bu yıl Schwab’den önce  BlackRock, Fidelity ve bazı diğer kurumlar da borsada işlem göre ürünleri piyasaya sürmüşlerdi.


Schwab'ın ürün yönetimi ve inovasyon başkanı David Botset, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Kripto evrenindeki yatırımcılar için, daha çok şirket doğrudan ve dolaylı olarak kriptodan kazanç elde etmeye çalıştığı için dikkat edilmesi gereken bütün bir ekosistem var” şeklinde konuştu.


Schwab, kripto ile ilgili ETF başlatmayı planladığını ilk olarak Mart ayında duyurmuştu. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk