Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Schwab, Citadel Securities, Fidelity, Diğer Wall Street Firmaları Kripto Borsası EDX Piyasalarına Başlıyor

Borsayı, Citadel Securities'in eski üst düzey yöneticisi Jamil Nazarali yönetecek.

14 Eylül 2022 08:13

Güncellenme: 14 Eylül 2022 13:09

Charles Schwab, Citadel Securities ve Fidelity Investments gibi finans sektörünün devleri,  kripto para birimi değişimi EDX Markets'ın başladığını açıkladılar. Bu hamle Wall Street'in kripto kışının yaşattığı tüm zorluklara ve karamsarlığa rağmen dijital varlık alanında ilerlediğinin en son kanıtı olarak gösteriliyor.

Borsa, milyarder Ken Griffin'in ticaret devi Citadel Securities'in eski üst düzey yöneticisi olan CEO Jamil Nazarali tarafından yönetilecek . EDX’in yüksek profile sahip diğer destekçileri arasında Virtu Financial  ile risk sermayesi şirketleri Sequoia Capital ve Paradigm bulunuyor.

Söz konusu girişim, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock'un geçtiğimiz ay kurumsal müşterilerine kriptoya yatırım yapmaları için bir fırsat tanıyacağını açıklamasının ardından geldi. 

EDX Markets yönetim kurulu ise yaptığı açıklamada, "Kripto, 300 milyonun üzerinde katılımcısı olan ve milyonlarca talebi olan 1 trilyon dolarlık küresel bir varlık sınıfıdır. Bu alanı serbest bırakmak, hem tüccarların hem de kurumsal yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir platform gerektiriyor” ifadelerini kullandı.

Firmanın ticaret platformunun, finans firmalarından oluşan bir  konsorsiyumunun sahip olduğu ABD borsası olan Üye Borsası  tarafından sağlanacağı açıklandı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Parikshit Mishra

Parikshit Mishra, CoinDesk'in Orta Asya editörüdür. CoinDesk'e katılmadan önce Acuris'te editörlük yapıyordu ve özel sermaye şirketleri, girişimler, fon toplama aktiviteleri, trendler gibi konulara odaklanıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk