Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Santander Brezilya Önümüzdeki Aylarda Kripto Ticareti Özelliğini Başlatacak

Kurum, Nubank, Mercado Libre ve PicPay gibi kripto alanına giren şirketlerin yolundan gidecek.

29 Temmuz 2022 07:59

Güncellenme: 29 Temmuz 2022 11:39

Santander Brezilya CEO'su Mario Leao yaptığı açıklamada, İspanyol bankası Santander'in gelecek aylarda Brezilya'daki müşterilerine kripto ticareti  hizmeti vereceğini söyledi.

Folha de S. Paulo gazetesinin haberine göre, banka kripto ile ilgili çalışmalarını başlatmayı planlıyor ve  bununla ilgili üçüncü çeyrekte daha ayrıntılı bir bilgi verebilir.

CEO Mario Leao,“Burası kalıcı bir pazar ve biz bunun farkındayız. Bu durum rakiplerimizin de burada konuşlanıyor olmasına karşı bir tepki değil sadece müşterilerimizin bir talebi, bu nedenle en doğru olanı bulmalıyız” dedi.

Santander, bu yıl Latin Amerika'da kripto ile ilgili girişimlerini başlatmıştı. Mart’ta, Arjantin merkezli bir tarımsal emtia tokenleştirme platformu Agrotoken ile ortaklaşa, tokenize edilmiş emtialarla çiftçiler için kredi vermeye başlamıştı.

Santander Brezilya CEO'su Mario Leao Perşembe günü yaptığı açıklamada, İspanyol bankacılık çokuluslu Santander'in önümüzdeki aylarda Brezilya'daki müşterilerine kripto ticareti sunmayı planladığını söyledi. 

Folha de S.Paulo gazetesinin haberine bildirdiğine göre , banka kripto ile ilgili hizmetleri başlatmayı planlıyor ve şirketin bir sonraki kazanç açıklamasında girişim hakkında daha fazla haber sağlayabilir .

“Bunun kalıcı bir pazar olduğunun farkındayız ve bu mutlaka rakiplerin kendilerini konumlandırmasına bir tepki değil, sadece müşterimizin bu tür varlıklar için talep ettiği bir vizyon, bu yüzden en doğru olanı bulmalıyız. ve bunu yapmanın en eğitici yolu,” dedi Leao.

Santander, bu yıl Latin Amerika'da kripto ile şimdiden yol aldı. Mart ayında, Arjantin merkezli bir tarımsal emtia tokenleştirme platformu olan Agrotoken ile ortaklaşa, tokenize edilmiş emtialarla teminatlandırılmış çiftçiler için Arjantin'de kredi vermeye başlamıştı.

Temmuz ayında Brezilyalı fintech şirketi PicPay, 2022 yılı içinde bir kripto borsası ve Brezilya'ya bağlı bir sabit para birimini hayata geçirme planlarını açıklarken, Aralık’ta ise, piyasa değerleri kıyaslandığında Latin Amerika'nın en büyük e-ticaret şirketi olan Mercado Libre, Brezilya'daki kullanıcıların kripto para birimlerini satın almasına ve tutmasına izin vermeye başlamıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget, yeni broker programıyla toplulukları güçlendiriyor

7 Haziran 2023 16:04

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk