Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Sandbox, Artan NFT Dolandırıcılığını Önlemek İçin BrandShield’la Anlaştı

Siber güvenlik şirketi BrandShield, Mart ve Nisan aylarında 120 phishing sitesini ve 58 sahte sosyal medya hesabını kaldırdı.

21 Temmuz 2022 08:15

Güncellenme: 21 Temmuz 2022 13:10

Metaverse oyun firması The Sandbox, kripto cüzdanlarının ve NFT'lerin güvenliğini sağlamak için çevrimiçi bir tehdit algılama şirketi olan BrandShield ile anlaştı.


Sandbox, kullanıcıların blok zinciri tabanlı etkinliklerinden para kazanmalarına olanak tanıyor. Bunun yanında, NFT projeleri ve toplulukları, son birkaç ay içinde daha fazla “alarmda olma ihtiyacını” artıran çeşitli soygun ve dolandırıcılık olaylarıyla karşı karşıya kaldı.


The Sandbox'ın operasyonlar müdürü Sebastien Borget, yayınladığı bir e-posta mesajında "Açık meta veri tabanında, kullanıcılar dijital mülkiyet haklarından yararlanmalı ve eğlenirken değer yaratmanın, depolamanın ve ticaretin yeni yollarına sahip olmalıdır” dedi.


Borget, “Saldırıları izleyip bunlara karşı koruma becerisi ile BrandShield, kimlik avı saldırılarını ve kötü aktörlerden gelen çeşitli çevrimiçi tehditleri daha hızlı tespit etmeye ve bunları ortadan kaldırmaya yardımcı olacak stratejik bir ortak" diye ekledi.


BrandShield, kripto cüzdanlarına yönelik saldırıları yok etmek için çeşitli tehditleri analiz ediyor ve sınıflandırıyor. Ayrıca, geleneksel siber güvenlik teknolojisi ile tespit edilemeyecek tehditleri bulmak için web siteleri ve NFT pazar yerleri gibi dijital varlıklardan ve platformlardan gelen tehdit seviyelerini de değerlendiriyor.


The Sandbox, Mart ve Nisan aylarında BrandShield'in metaversiyon platformunu taklit eden 120 phishing sitesini ve 58 sahte sosyal medya hesabını etkisiz hale getirdiğini açıkladı.


Borget, CoinDesk'e The Sandbox'ın kullanıcılarını dolandırıcılığı önleme yöntemleri hakkında eğitmeye başlayacağını söyledi ve "Birincil odak noktamız, topluluğumuzu eğitmek ve topluluk yöneticilerimiz ve müşteri desteğimiz aracılığıyla onlara rehberlik etmektir" dedi.


Borget, "Cüzdan, kimliklerin ve sahipliklerin saklandığı yer olduğundan sunucularımızda değil, oyuncularımız ve içerik oluşturucularımız için tüm tehditlere karşı uyanık kalabilmeleri için en iyi uygulamaları ve yönergeleri sağlamalıyız” ifadelerini kullandı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Trump, Kripto Bağışlarını Kabul Eden İlk Büyük Parti Adayı Oldu

22 Mayıs 2024 09:54

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk