Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Sam Bankman-Fried’ın Hukuk Temsilcisi Değişti

İflas eden FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın yeni hukuk temsilcisi babasının da çalıştığı Stanford Üniversitesi’nden Prof. David Mills oldu.

18 Kasım 2022 09:39

Güncellenme: 18 Kasım 2022 10:40

Hukuk firması Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison, FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın temsilciliğini bıraktı. Bankman-Fried, şirketle sadece 1 hafta önce anlaşmıştı.


Semafor’un haberine göre Bankman-Fried’ı bundan böyle Stanford Üniversitesi Hukuk bölümünden Prof. David Mills temsil edilecek. Bu okulda Bankman-Fried’ın babası Joseph Bankman da hukuk eğitimi veriyor.


Bankman-Fried’ın, avukatı Martin Flumenbaum ile çalışmayı bırakmayı kendisinin mi istediği yoksa şirketin mi onu bıraktığına dair kesin bir bilgi bulunmuyor. Bu konuda Flumenbaum da CoinDesk’in sorularına henüz yanıt vermedi.


Bankman-Fried henüz herhangi bir nedenle suçlanmadı. Ancak, Adalet Bakanlığı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ve diğer kurumların Bankman-Fried hakkındaki soruşturmaları devam ediyor.


FTX’in yeni CEO’su John Ray III tarafından imzalanan bir dosyada Bankman-Fried’ın en iyi ihtimalle FTX’in finansallarını yönetirken kötü uygulamalar kullandığı belirtiyor. Ayrıca, Bankman-Fried için “potansiyel riskli” diyen John Ray III, eski CEO’nun yönetiminde hazırlanan konsolide varlık ve yükümlülük iddialarına güvenmediğini vurguluyor.  


Bankman-Fried, kamuya açık bir şekilde pek çok şey söylemiş, bunun üzerine Ray, iflas başvurusu sırasında Bankman-Fried’ın artık FTX’te çalışmadığını ve şirketi temsil etmediğini vurgulamak zorunda kalmıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Lido, Ethereum için Potansiyel Bir Risk Olabilir mi?

24 Eylül 2023 11:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk