Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Sam Bankman Fried FTX’teki Kriptoların Peşinde

Avukatları, Sam Bankman-Fried’ın iddia edilen izinsiz yapılan işlemlerden sorumlu olduğuna dair bir kanıt olmadığını, bu nedenle FTX’teki kriptolara erişim izni verilmesi gerektiğini belirtti.

30 Ocak 2023 09:47

Güncellenme: 30 Ocak 2023 12:27

Sam Bankman-Fried’ın avukatları, Fried’ın eski şirketi FTX’teki varlıklara ve kriptolara erişimine izin verilmesi gerektiğini belirtti. Avukatları buna sebep olarak Fried’ın iddia edilen izinsiz işlemlerden sorumlu olduğuna dair herhangi bir kanıt olmamasını öne sürdü.


Gözaltına alındıktan sonra kefaletle serbest bırakılan Fried’ın serbest kalma koşulları kapsamında FTX’in ve Alameda Research’ün elinde bulunan kripto paralara erişimi engellenmişti.


Fried’ın avukatı Mark Cohen, bir dilekçede, “Duruşma öncesi müzakerenin üzerinden neredeyse 3 hafta geçti. Öyle sanıyoruz ki hükümetin soruşturması Fried’ın başından beri söylediklerini doğruladı. Yani Fried varlıklara erişip herhangi bir yere transfer etmedi. Bu nedenle müzakerede belirtilen kefalet koşulu kaldırılmalı” diye yazdı.


Öte yandan Adalet Bakanlığı ise tam tersine serbest kalma koşullarına bir yenisini eklenmesini talep etti. Buna göre, Fried’ın Baş Hukuk Müşaviri Ryne Miller ve bir potansiyel tanık ile iletişime geçmeye çalıştığını belirten Adalet Bakanlığı, serbest kalma koşullarına iletişim yasağı eklenmesi talebinde bulundu.


Cohen buna karşılık Fried’ın Miller’a ve yeni FTX CEO’su John Ray’e mesaj attığını doğruladı ve bunların yardım etme amaçlı mesajlar olduğunu ancak görmezden gelindiğini söyledi.


Daha Fazla Oku

    Sam Bankman-FriedFTX

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk