Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Sam Bankman-Fried Çalışanlarından Mektupla Özür Diledi

FTX kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, FTX çalışanları ile paylaştığı mektubunda “Sizler benim ailemdiniz. Sizi kaybettim” diye yazıyor.

23 Kasım 2022 10:10

Güncellenme: 23 Kasım 2022 11:35

FTX kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, şirketin Slack hesabından paylaştığı bir mektupta olanlardan dolayı çok üzgün olduğunu belirtiyor. Bankman-Fried, CoinDesk’in de gördüğü mektupta “Bunların hiçbirinin olmasını istemezdim. Geri gidip baştan başlamak için her şeyimi verirdim. Siz benim ailemdiniz. Bunu kaybettim. Eskiden birlikte yaşadığımız evimiz artık monitörlerle dolu bir depo. Dönüp baktığımda konuşabileceğim kimse kalmadı” diyor.


Ayrıca baskı, şirket içinden sızıntılar ve Binance’inn potansiyel olarak FTX’i satın alması karşısında donup kaldığını, hiçbir şey söyleyemediğini aktarıyor.


Bankman-Fried, 11 Kasım’da iflas başvurusunun ardından FTX’teki CEO’luk görevinden ayrılmıştı ve şu an şirketin bir çalışanı değil. Bankman-Fried’ın artık şirket Slack hesabına erişimi olmadığı için mektup hâlâ şirket kadrosunda bulunan bir çalışan tarafından paylaşıldı.


Bankman-Fried’a göre geçen bahar aylarında FTX’in 60 milyar dolarlık teminatı ve 2 milyar dolar borcu vardı. Ancak kripto piyasalarındaki düşüş nedeniyle bu durum giderek bozuldu. Kasım ayına gelindiğinde şirketin teminatı 9 milyar dolara kadar düşmüştü. Eski CEO bu noktada riski öngöremediğini belirtiyor.


Alınan kredilerin genel olarak kişisel harcamalar için değil, işe yatırım için kullanıldığını belirten Bankman-Fried, mektubunda müşterilerin yatırımlarının kardeş şirket Alameda Research’e gönderildiğine ilişkin iddialardan ise bahsetmiyor.


Öte yandan Bankman-Fried, mektubunda çalışanlara umut vererek “Belki şirketin kurtulabilmesi hâlâ bir şans vardır. Şirkete ilgi duyan yeni yatırımcıların milyarlarca dolar verebileceklerine inanıyorum. Ancak, size bunun sözünü veremem çünkü artık bu bana kalmış bir şey değil” diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD'li Milletvekilleri, Tigran Gambaryan'ın Ülkeye Dönmesi Konusunda Israrcı

5 Haziran 2024 11:12

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk