Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Saldırgan, Çalınan Optimism Tokenlarını İade Etti

Saldırgan, ödül olarak 2 milyon jetonla ödüllendirildi.

10 Haziran 2022 18:48

Güncellenme: 10 Haziran 2022 19:35

Geçtiğimiz günlerde 20 milyon İyimserlik (OP) tokeninin çalınmasının arkasındaki saldırgan , Cuma günü bunların 17 milyonunu iade etti. Tokenlar toplam 17 işlemde Optimism'e ait bir adrese iade edildi .

Optimism'den bir tweet'e göre, saldırgan tarafından ödül olarak 2 milyon jeton alıkonuldu.

Saldırgan, jetonları iade etmeden önce, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin'e, sahip oldukları 18 milyon OP'nin tamamını iade etmeye istekli olduklarını belirten bir mesaj gönderdi.

Daha önce, saldırgan 1 milyon OP'yi nakit paraya çevirdi ve Optimism'e göre fonları iade etmek için çalışan Buterin'e 1 milyon daha gönderdi. 

Optimism hızlı işlemleri ve düşük ücretleri ile ağı ölçeklendirmeye yardımcı olan Ethereum için bir ikinci katman toplama zinciri. Daha fazla topluluk kontrolüne geçmek amacıyla geçen ay OP yönetişim belirtecini başlatmıştı.

Saldırgan bir kripto piyasası üreticisi Wintermute'a gitmesi gereken OP tokenlerini ele geçirmeyi başardı.  Wintermute, ödünç verilen fonları almak için Optimism'e yanlışlıkla bir Optimism adresi yerine bir Ethereum adresi verdiğinde sorun çıktı.

Wintermute parayı geri alamadan önce saldırgan, Optimism'in 20 milyon jetonu gönderdiği adreste kendi cüzdanını kurdu.

Wintermute iki gün önce yaptığı açıklamada tokenların bir hafta içinde iade edilmesi halinde saldırgana karşı yasal işlem başlatmayacağını söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Kessler

Sam, CoinDesk'te teknoloji, DeFi ve DAO'lara odaklanan bir muhabirdir. Daha önce Harvard Siyasi İncelemesini yönetti ve bilgisayar bilimi ve teknoloji endüstrisinde bir geçmişe sahip. Sam, ETH, BTC ve MATIC'in sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri ile Borsa Yatırımcılarının Davranışı Arasındaki İlişki Ne Anlama Geliyor?

7 Nisan 2024 13:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk