Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Sahte BlackRock XRP Dosyası, Trader’ları Tongaya Düşürdü

Dosya, XRP’nin bir anlığına yüzde 10’dan fazla yükselmesine yol açtı.

14 Kasım 2023 10:07

Güncellenme: 14 Kasım 2023 10:15

Varlık yöneticisi BlackRock, yaptığı açıklamada şirketin bir XRP borsa yatırım fonu (ETF) başlatma düşüncesine sahip olmadığını bildirdi.


Şirketin sözcüsü, haberin sosyal medyada yayılmaya başlamasından kısa bir süre sonra başvuru dosyasının sahte olduğunu açıkladı. XRP’nin fiyatı bir anlığına yüzde 10’dan fazla artsa da yeniden 65 sent civarına döndü.


BlackRock’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı spot bitcoin ve ether ETF başvuruları değerlendirilmeye devam ediyor. Sosyal medyada yayılan evraklar da bu başvuru formlarını taklit ediyor ancak başvurulardan herhangi biri varlık yöneticisi tarafından onaylanmış değil.


Bu durum, kripto fiyatlarını yükseltmek amacıyla sahte belgelerin kullanıldığı ilk olay değil. 2021 yılında varlık yöneticisi Grayscale’in planda olmayan iki token için trust hizmeti sunacağı öne sürülmüştü.


Bloomberg’den Eric Balchunas dahil birçok ETF gözlemcisi, başvurunun doğru olduğunu söylemesiyle birçok yatırımcıyı etkiledi. Bankless ve The Block gibi medya şirketleri de haberi yeniden öne çıkararak XRP üzerindeki satın alım baskısını körükledi.


Bununla birlikte birçok deneyimli gözlemci, kriptoda risk almayacağı bilinen BlackRock’ın, SEC’in davalarına konu olan XRP’ye yönelik bir ürün sunmak istemeyeceğine dair görüşlerini bildirdi.Daha Fazla Oku

    blackrockspot etfXRP

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk