Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Rus Milyoner Stabil Coin Çıkartmayı Planlıyor

Alexander Lebedev’in kurmuş olduğu girişim Ethereum blok zincirinde DAI modelini takip eden stabil coin çıkartmayı planlıyor.

15 Eylül 2022 11:52

Güncellenme: 15 Eylül 2022 12:34

Rusya National Standard Bankası'nın eski sahibi ve İngiltere gazeteleri olan The Independent ve Evening Standard'ın yayıncısı Alexander Lebedev, yeni bir kripto para birimi projesine başlıyor.


InDeFi girişiminin kurucu ortağı ve CEO’su Sergey Mendeleev Çarşamba günü Moskova'daki Blockchain Life konferansında, Ethereum blok zincirinde ruble destekli bir stabil coin tanıtmayı planladıklarını söyledi.


Mendeleev aynı zamanda ABD Hazinesi tarafından onaylanan Garantex kripto borsasının da kurucusudur. 


Sergey Mendeleev bu projenin Rusya Merkez Bankası'nın dijital ruble ile hiçbir ilgisi olmadığını ve InDeFi'nin kripto ruble'sinin merkeziyetsiz olacağını söyledi. CoinDesk'e yaptığı açıklamada, coin’in test ve geri bildirim için minimum özelliklere sahip deneme sürümünün hazır olduğunu belirtti.


Mendeleev konferansta yaptığı açıklamasında, paranın yalnızca Rus vatandaşlarının uluslararası kripto para borsalarına erişimini kolaylaştırmakla kalmayıp, aynı zamanda yasalardaki değişikliklerden sonra kripto yoluyla yabancı taraflarla da işlem yapabileceğini söyledi.


MakerDAO'nun DAI algoritmik stabil coin modeli doğrultusunda kripto ruble çıkarılması için gereğinden fazla teminat gösterilerek merkeziyetsiz bir akıllı sözleşme ile gerçekleştirilecek. 


Mendeleev, bir InDeFi token'ın bir rubleye eşit olacağını söyledi.


Sovyetler Birliği'nin KGB gizli servisinde eski bir subay olan Lebedev, sahibi olduğu küçük bir Rus gazetesinde Putin'in Olimpiyat şampiyonu jimnastikçi Alina Kabaeva ile ilişkisi olduğunu söyleyen bir hikaye yayınlamasının ardından 2008 yılında Devlet Başkanı Vladimir Putin rejiminin gözünden düştü. Lebedev, ülkedeki hem bankacılık hem de yayıncılık işlerini kaybetti.


Mendeleev CoinDesk'e yaptığı açıklamada, InDeFi'nin son zamanlarda "düşen pazardaki diğer DeFi projeleri gibi" iyi performans göstermediğini söyledi. "Yeni iş biçimleri ve uygulamalar arıyor."


Mendeleev "Sadece hayal edin, örneğin DEX'lerde ruble ticareti yapmak USDT kadar kolay olurdu" dedi. Merkeziyetsiz kripto borsalarına ve piyasa değerine göre en büyük dolar stabil coin'i olan tether'i işaret etti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Anna Baydakova

Anna blok zinciri projeleri ve düzenlemeler üzerine yazıyor ve özel ilgi alanı Doğu Avrupa ve Rusya. özellikle mahremiyet, siber suçlar, yaptırım politikaları ve sansür hakkında çalışmalarda bulunuyor. Anna eser miktarda BTC sahibi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Deloitte, Dijital Lojistik Hizmetlerinde Kilt Blok Zincirini Kullanacak

7 Aralık 2023 15:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk