Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

ROOK Yatırımcıları 25 Milyon Dolarlık Hazine için Token Takaslarına Başladı

Rook Labs ve aktivist yatırımcılar, milyonlarca doları eski DAO’ya iade etme konusunda anlaştı.

14 Nisan 2023 12:53

Güncellenme: 14 Nisan 2023 13:34

Rook DAO kapatılmış olsa da varlıklarını korumaya devam ediyor ve varlıklar, önümüzdeki 90 gün boyunca ROOK token sahipleri tarafından talep edilebilir durumda olacaklar.

Böylece eski yönetişim token’ı, bir zamanlar Rook DAO’ya ait olan hazineden 25 milyon dolar talep edebilmek için bir bilet haline geliyor. Rook DAO ise yalnızca para tasfiyesi için var olan bir varlık olarak devam ediyor.

Yeni varlık Incubator DAO, bir zamanlar Rook Labs’in token sahiplerine değer vermesini söyleyen aktivist yatırımcılar tarafından yönetiliyor. Rook’un MEV teknolojisinin kurucuları ve projenin faaliyetini yöneten Rook Labs, buna mecbur kalmış görünüyor. Yatırımcılar, hazinenin yaklaşık yüzde 60’ını temsil eden token sahiplerinin yönetim haklarını fiilen satın alarak projenin token’ı olan ROOK’u ortadan kaldırıyor.

Rook Labs’in anonim CEO’su Hazard, CoinDesk’e mesajında şunları söylüyor: “ROOK token’ın ve yeni Incubator DAO’nun ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan bu dinamik, iş birlikçi bir süreç yarattı. ROOK sahiplerinin ve topluluk üyelerinin katılımı için minnettarız. Incubator DAO’nun token sahiplerinin yeni haklarını kullanmasına destek olmasından da mutluluk duyuyoruz. Rook Labs, yasal düzenleyicilerin ve zorunlulukların sınırları içerisinde faaliyet gösteren, yenilikçi bir MEV altyapısı oluşturma yolunda ilerliyor.”

Aktivistleri ve Incubator DAO’yu yöneten Wismerhill, tüm tarafların dostane bir anlaşmaya varmasından memnun olduğunu şu sözleriyle aktarıyor: “Bu, elde edilebilecek en iyi sonuç oldu. Token sahipleri hazine sahipliğinden yararlanabilecek ve Rook Labs ekibi, değerini kaybeden token’ın yükü olmadan projelerine devam edebilecek.”

Token’larını akıllı sözleşme yoluyla itfa edebilecek olan ROOK sahipleri, USDC oranlı paylarını ve pROOK token’larını alabilecekler. Wismerhill’in açıklamasına göre, 90 günün sonunda kalan USDC’ler, pROOK token sahipleri arasında bölünecek.


Daha Fazla Oku

    Rook LabsdaoROOK

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
“Basketbol Federasyonu ile Çok Daha Yakın Çalışmalarımız Olacak”

28 Eylül 2023 14:22

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk