Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Robinhood'un Kripto Geliri Üçüncü Çeyrekte Yüzde 12 Düştü

Popüler ve ücretsiz trading uygulamasının geliri volatil piyasadan dolayı 12.1 milyona düştü.

3 Kasım 2022 10:48

Güncellenme: 3 Kasım 2022 16:04

Online trade aracısı olan Robinhood (HOOD), ikinci çeyrekte 58 milyon dolarlık kripto gelir bildirimi yapmıştı fakat üçüncü çeyrekte gelirinde yüzde 12’lik bir düşüş yaşadı ve kripto gelirinin 51 milyon dolar olduğunu bildirdi.


Robinhood, Ağustos ayında, aylık aktif kullanıcılarda (MAU) devam eden düşüşle birlikte maliyetleri azaltmak için personelinin yüzde 23’üne (780 kişiartık istihdam sağlamadığını açıkladı. Yılın başlarında, Robinhood işgücünün yaklaşık yüzde 9'unu kesmişti.


Robinhood'un  ilk çeyrekte 15.9 milyon olan MAU'ları ikinci çeyrekte 14 milyona üçüncü çeyrekte ise 12.1 milyona düştü. Şirketin MAU'ları 2021'in ikinci çeyreğinde 21.3 milyon ile zirveye ulaşmıştı.


Eylül ayında Robinhood, Polygon tabanlı Web3 cüzdanının beta sürümünü 10.000 kullanıcıya sundu. Şirket, cüzdan kullanıcılarının 20'den fazla kripto parayı ücretsiz olarak trade edebileceklerini ayrıca merkeziyetsiz uygulamalara bağlanabileceklerini ve varlıklardan verim elde edebileceklerini söyledi.


Şirketin analistlerle yaptığı kazanç açıklamasında CEO Vlad Tenev, Robinhood'un Web3 cüzdanı hakkında olumlu geri bildirimler aldığını ve ürünü global olarak piyasaya sürmeyi planladığını söyledi. Tenev, "Bunun dünyanın dört bir yanındaki insanlara sunulacak ilk ürünümüz olacağı için oldukça heyecanlıyız" dedi.


Robinhood'un ilk stablecoin'USDC de dahil olmak üzere üçüncü çeyrekte kullanıcıların trade etmesi  için daha fazla coin sağlamaya devam ettiğini belirtti.


Robinhood'un hisseleri Çarşamba günü yüzde 2.6 artışla 11.70 dolara yükseldi. Hisseler bugüne kadar yıllık bazda yaklaşık yüzde 34 düştü.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arbitrum Trader'ları Artık Geçici Kayıplardan Korunabilecek

20 Eylül 2023 16:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk