Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Robinhood'un Kripto Bölümü’ne 30 Milyon Dolar Para Cezası

Firma, geçtiğimiz yıl 2020 soruşturmasının ardından para cezası beklediğini açıklamıştı.

3 Ağustos 2022 08:55

Güncellenme: 3 Ağustos 2022 11:43

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), kara para aklama ve siber güvenlik kurallarını çiğnediği gerekçesiyle  Robinhood'un kripto ticaret birimini 30 milyon dolar para cezasına çarptırdı. 


NYDFS Müfettişi Adrienne A.Harris, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Robinhood Crypto büyüdükçe bir uyumluluk kültürü inşa etmek ve sürdürmek için gerekli kaynakları ve özeni yaratmada başarılı olamadı. Bu durumlara para aklama ve siber güvenlik düzenlemelerinin ciddi ihlalleriyle sonuçlanan bir başarısızlık" dedi . 


Para cezasının yanında,  Robinhood'ın NYDFS yönetmeliklerine uygunluğunu değerlendirmek için bir danışman tutması da gerekiyor.


Wall Street Journal'a göre, Robinhood'a verilen para cezası, NYDFS'nin hayata geçirdiği ilk kripto uygulama eylemi durumunda.


Robinhood'un dava ve icradan sorumlu genel danışmanı Cheryl Crumpton, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, , “Daha önce kamuya açık dosyalarımızda açıklanan prensipte anlaşmanın netleşmesinden memnunuz. İnşaat sektöründe oldukça ilerleme kaydettik. En iyi yasal, uyumluluk ve siber güvenlik programları ile müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için bu çalışma bizim önceliğimiz olmaya devam edecek” dedi.


Robinhood Crypto, geçtiğimiz yıl 30 milyon dolar para cezasına çarptırılmasının beklendiğini söylemişti.


 RobinHood, geçtiğimiz yıl müşterilerini korumadığı için Finans Endüstrisi Düzenleme Kurumu (FINRA) tarafından verilen en büyük para cezası  olan 70 milyon dolar para cezasına çarptırılmıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Parikshit Mishra

Parikshit Mishra, CoinDesk'in Orta Asya editörüdür. CoinDesk'e katılmadan önce Acuris'te editörlük yapıyordu ve özel sermaye şirketleri, girişimler, fon toplama aktiviteleri, trendler gibi konulara odaklanıyordu.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk