Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Robinhood CEO'su FTX M&A Chatter'ı Kapattı, Kendi Anlaşmalarını Yapacak Kadar Parası Olduğunu Söyledi

Vlad Tenev Çarşamba günü yaptığı açıklamada aracı kurumun potansiyel satın alımları araştırmak istemesi durumunda Robinhood’un 6 milyar dolar nakit paraya sahip olduğunu belirtti.

4 Ağustos 2022 10:55

Güncellenme: 4 Ağustos 2022 14:17

Hisse senedi geçen yılki çıkışından bu yana değerinin yaklaşık dörtte üçünü kaybeden aracı kurum Robinhood Markets'in (HOOD) CEO'su, Çarşamba günü firmasının kripto devi FTX'in devralma hedefi haline gelebileceği yönündeki spekülasyonları durdurmaya çalıştı.

 

FTX'in milyarder kurucusu Sam Bankman-Fried, Mayıs ayında Robinhood'un %7.6 hissesini aldı. Bloomberg, Haziran ayında FTX'in şirketi satın alıp alamayacağını araştırdığını ve FTX'in müşterilere hisse senedi ticareti sunma çabalarını desteklediğini bildirdi.

 

Robinhood'un CEO'su Vlad Tenev'e Çarşamba günü bir kazanç konferansı görüşmesinde bunun gerçekleşip gerçekleşemeyeceği soruldu. Tenev, "Bizi bağımsız bir şirket olarak seviyorum" dedi.

 

Tenev, Robinhood'un satın almalar için kullanılabilecek yaklaşık 6 milyar dolar nakit paraya sahip olduğunu ve şirketin mevcut ortamda satın alma yapmak için fırsatlar gördüğünü belirtti. Nisan ayında Robinhood, İngiltere kripto platformu Ziglu'yu satın aldığını saçıkladı.

 

Tenev, şirketinin platformdaki aylık aktif kullanıcılarda devam eden düşüşün ortasında maliyetleri kolaylaştırmak için personelinin yaklaşık % 23'ünün çıkarılacağını söyledikten bir gün sonra konuştu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk