Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Ripple, Metaco ve HSBC Gelişmeleri XRP Ordusunu Heyecanlandırıyor

Ripple’a ait altyapı sağlayıcısı Metaco, bu ayın başlarında bankacılık devi HSBC ile çalıştığını açıklamıştı.

27 Kasım 2023 13:06

Güncellenme: 27 Kasım 2023 14:36

Yılın başında Ripple tarafından satın alınan İsviçreli dijital varlık saklama şirketi Metaco’nun dünyanın en büyük bankalarından biri olan HSBC ile bir araya geldiği haberi, “XRP ordusu”nu büyük bir heyecana sürüklüyor.


Bu hevesli kitle, gelişmeleri HSBC’nin eninde sonunda XRP Ledger’ı (XRPL) ve daha da önemlisi XRP token’ı benimseyeceği yönünde yorumluyor.


Kripto ekosistemini vahşi bir kabile olarak tanımlamak çok da yanlış olmaz. Token sahipleri, akıllarına yatak blok zincirlerinin daima öne çıkacağına inanmak isterler. Metaco’nun CEO’su Treccani’ye göre, HSBC’nin kararını Ripple’ın şirketi satın almasının teşvik ettiği varsayımı, Metaco’nun HSBC ile 18 aydan fazla bir süredir iletişimde olduğu gerçeğini gözden kaçırıyor.


Ancak Treccani, Ripple protokolleri ile Metaco’nun bankacılık müşterileri arasında dolaylı bir korelasyon olduğunu da belirtiyor.


“Ripple ve Metaco’nun benimsenmesi XRPL protokolünün de benimsenmesini teşvik ediyor. Ripple’ın her başarısı XRP Ledger için de bir başarı anlamına geliyor.”


İşin sonu nereye varacak?

“Bir bankaya, altyapı hizmetleri sunmanın yanı sıra tokenizasyon yaşam döngüsü, ödeme yöntemleri ve likidite yönetimi konularında da yardımcı olabiliriz.”


Bunların hepsi iyi güzel, ancak Metaco’nun satılmasının ardından bazı bankacılık müşterileri endişe içerisinde olduklarını ve hizmetlerini başka bankalara taşımak istediklerini belirtiyor. Bunun nedeni ise Ripple'ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan anlaşmazlığı olabilir.Treccani, bazı spekülasyonların “çok çılgın” olduğunu belirtiyor ve bu gelişmenin müşteriler açısından hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini vurguluyor. Bankalarla imzalanan sözleşmelerin çoğunun kontrol değişikliği maddelerine tabi olduğunu da sözlerine ekliyor.


Birçok büyük banka gibi, HSBC de sağlam bir dijital varlık saklama teknolojisi gerektiren tokenizasyon dünyasına katılıyor.


Ancak Treccani, kripto paraların özgürlükçü zihniyetinin altını çiziyor ve birçok bankanın eninde sonunda bu para birimlerini benimseyeceğini söylüyor:

“Ortaklıkların tokenizasyonla sınırlı kalacağını düşünmüyorum.”


Daha Fazla Oku

    HSBCmetacotreccaniXRPRipple

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk