Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Ripple Labs Batık Kredi Şirketi Celsius’un Varlıklarını Satın Almak İstiyor

Blokzincir ödeme şirketi, iflasını açıklayan kredi şirketi Celsius’un varlıklarına gözünü diken şirketler kervanına katıldı

11 Ağustos 2022 12:31

Güncellenme: 11 Ağustos 2022 16:12

Reuters’a Çarşamba günü konuşan San Francisco merkezli kripto şirketi Ripple Labs’in bir sözcüsü iflasını açıklayan Celsius Network’ün varlıklarını satın almayı düşündüklerini söyledi.


Sözcü, Ripple’ın “şirketi stratejik biçimde ölçeklendirecek satın alma ve birleşme fırsatlarını kolladığını” söylerken, bu fırsatların piyasadaki aşağıya yönlü hareketlilikle “eksponansiyel şekilde büyüdüğünü” ifade etti.


Ripple ödemeler networkünün sahibi olan ve XRP defterininin devamlılığını sağlayan Ripple Labs, kripto sektörünün bir zamanlar elinde 25 milyar dolarlık varlık tutan ve en büyük kredi sağlayıcılarından Celsius’u satın almak isteyen şirketler kervanına katıldı. Rakip kredi şirketlerinden Nexo da Haziran ayında benzer bir teklifte bulunmuştu. Keza kripto para borsası FTX de Celsius’u almak için yarış halindeydi.  


Haziran ayında para çekme işlemlerini durdurduğunu açıklayan Celsius Temmuz ayında ise iflas koruma başvurusunda bulunmuştu.


Ripple konuya ilişkin yönelttiğimiz soruları cevapsız bıraktı.


XRP satışında federal menkul kıymetler yasasını çiğnediği iddiasıyla Ripple’a ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava açılmıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Block, Bitcoin’den 207 Milyon Dolarlık Kazanç Elde Etti

23 Şubat 2024 10:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk