Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

“Riot Platforms, Bitcoin Madenciliği Sektörünü Konsolide Etmek için En Uygun Şirket”

Raporda, şirketin bitcoin madenciliği alanını konsolide edecek finansal kapasiteye sahip olduğu belirtildi.

29 Mayıs 2024 15:12

Güncellenme: 29 Mayıs 2024 17:16

Broker şirketi Bernstein, dün yayımladığı araştırma raporunda, Riot Platforms'un (RIOT) sektörü konsolide etmeye çalışan en hırslı bitcoin (BTC) madencisi olduğunu, hatta şirketin dünyanın en büyük halka açık madencilik şirketini kurma arzusuna sahip olduğunu bildirdi.


Raporda, Colorado merkezli şirketin borcu olmadığı ve bilançosunda 1,3 milyar dolardan fazla nakit ve bitcoin olduğu için madencilik alanını konsolide edecek finansal kapasiteye sahip olduğu belirtildi.


Riot, rakip bitcoin madencisi Bitfarms'tan (BITF) aldığı %9,25’lik hissenin ardından şimdi de şirketin tamamını satın almaya çalışıyor. Şirket, dün yaptığı açıklamada madencinin BITF'deki tüm hisseleri 2,30 dolardan satın almayı teklif ettiğini söyledi.


Bernstein analistleri Gautam Chhugani ve Mahika Sapra’ya göre, "Bitcoin madenciliği, küresel hash gücü yarışında hızlanmak için sınırlı sermayeye sahip küçük oyuncular için daha zor hale geliyor."


Bernstein, ABD'deki bitcoin madenciliği sektörünün, kapasiteyi kontrol edecek yaklaşık beş büyük oyuncuyla konsolide olmasını beklediğini söyledi. Şu anda halka açık 20'den fazla madenci olduğunu da ekledi.


Broker, daha küçük madencilerin sektörde yer edinmek isteyen AI veri merkezlerinden rekabetçi bir ilgi gördüğünü belirtti. Raporda, en büyük bitcoin madencilerinin "uzun vadeli stratejik düzeyini" korumak için birleşme ve satın alma planlarını artırmaları gerektiği vurgulandı.


Bernstein, Riot hisselerinin 22 dolara ulaşmasını bekliyor. Bu yazının yazıldığı sırada hisseler 10,30 dolar civarında işlem görüyor.


Daha Fazla Oku

    riot platformsBitcoin madenciliğiBitfarmsbernstein raporu

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk