Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Riot Blockchain, Kripto Rout'un Varlıklarının Değerini Ne Kadar Düşürdüğünü Anlamak İçin Kazanç Raporunu Geciktirdi

Rakipleri Marathon, Cipher ve CleanSpark, bu hafta beklendiği tarihlerde raporlarını açıklamayı başardı.

10 Ağustos 2022 09:41

Güncellenme: 10 Ağustos 2022 13:53

Bitcoin madencisi Riot Blockchain (RIOT), çeyrek kazanç raporunu erteledi çünkü kripto para birimi çöküşünün, Ukrayna'daki savaşın ve diğer makroekonomik sorunların varlıklarının değerini ne kadar azalttığını hesaplamak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu belirtti.

 

Şirket raporu yayınlamayı planladığını söyledeği tarihten bir haftadan kısa bir süre sonra 9 Ağustos'ta açıkladı. Gecikme, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na Salı günü yapılan bir dosyalamada açıklandı. Riot'un rakipleri Marathon Digital Holdings (MARA), Cipher Mining (CIFR) ve CleanSpark (CLSK), bu hafta beklendiği gibi kazançlarını bildirdi.

 

Riot, Mayıs 2021'de Rockdale, Teksas'ta devasa bir tesis satın aldığında sektörün en büyük madencilerinden biri haline geldi. Bitcoin madencileri, dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatı düştükçe marjlarının düştüğünü görürken, madencilerin maliyetlerinin önemli bir kısmı olan enerji fiyatları, Ukrayna'daki savaş nedeniyle küresel olarak yükseldi.

 

Geçen hafta Riot, Temmuz ayında normalden %28 daha az bitcoin çıkardığını söyledi. Riot, enerji tüketimini azalttı ve sıcak hava dalgaları Teksas'ı etkilerken 9.5 milyon dolarlık güç kredisi aldı ve bu da eyaletin güç talebini arttırdı. Aynı ay boyunca, Riot'un madencilik rig’lerinin 12,146'sı New York'tan Teksas'a transfer edildiği için aktif değildi.

 

Riot'un hisseleri, gecikmenin açıklanmasının ardından yaklaşık %2 düştü

 

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk