Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Riot Blockchain, Enerji Kesintisi Nedeniyle Temmuz’da Yüzde 28 Daha Az Bitcoin Kazdı

Daha düşük seviyedeki enerji tüketimi, Riot’un 9,5 milyon dolarlık enerji kredisi üretmesine olanak sağladı.

4 Ağustos 2022 10:57

Güncellenme: 4 Ağustos 2022 13:35

Dünyanın en büyük bitcoin madencilerinden Riot Blockchain, Teksas’’ta meydana gelen sıcak hava dalgası sırasında yüksek enerji talebini karşılayabilmek için bazı uygulamaları kapattığı için Temmuz ayında 318 bitcoin ürettiğini bu rakamın geçen yılın Temmuz ayına göre yüzde 28 daha az olduğunu açıkladı.


Riot, uyguladığı kesinti ile 9,5 milyon dolar enerji fazlası elde etti.


Riot Blockchain CEO’su Jason Ses, yaptığı açıklamada, "ERCOT'ta (Teksas Elektrik Güvenilirlik Konseyi) enerji talebi Temmuz ayında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı için Riot olarak Teksas'ta daha fazla enerji bulunmasını sağlamak adına gönüllü olarak enerji tüketimini azalttık” dedi.


ABD’de ve özellikle Teksas'ta bazı madenciler ABD’yi etkisi altına alan yüksek sıcak hava dalgası nedeniyle enerji talebi artınca madencilik operasyonlarını geçici olarak durdurmuşlardı


Les, şirketin enerji harcamasını Temmuz ayında 11.717 megawatt saati bir ay süresince ortalama 13121 evin elektrik ihtiyacına yetecek kadar azalttığını ve bu kesintinin şirketin elektrik maliyetlerini düşürdüğünü de belirtti.


Riot, Temmuz ayında 275 bitcoin satarken bu satışlardan 5,6 milyon dolar gelir elde etti. Şirketin elinde şu anda yaklaşık 6696 bitcoin bulunuyor.


Riot, hash oranının veya madencilik gücü kapasitesinin saniyede 4,2 exahash (EH/s) seviyesinde olduğunu ve toplam madencilik hash oranının gelecek yılın ilk çeyreğine kadar 12,5 EH/s'ye çıkmasının planlandığını açıklarken Riot'un rakibi, Marathon Digital ise  2023'te 23,3 EH/s hashrate kapasitesine ulaşacağını belirtmişti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Robert F. Kennedy Jr.’dan Trump’ın Kripto Yanlısı Duruşu Üzerine Yorumlar

31 Mayıs 2024 14:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk