Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Riot Blockchain, Bitcoin Satışlarını Hızlandırdı

Riot Blockchain, daha fazla bitcoin satıp hashrate rehberini azaltıyor.

3 Haziran 2022 07:34

Güncellenme: 3 Haziran 2022 11:32

Riot Blockchain, Mayıs ayında çıkardığı bitcoinin yarısından fazlasını boşaltarak bitcoin satışı yoluyla nakit toplamaya devam etti.


Halka açık bitcoin madencilerinin en büyüklerinden biri olan Riot, Mayıs ayında Nisan ayına göre yaklaşık yüzde 8 daha az, ancak bir önceki yılın iki katından fazla sayıda 466 bitcoin çıkardı. Şirket, Mayıs ayında her biri yaklaşık 30.000 dolar tutarlı 250 bitcoin satarken yaklaşık 7,5 milyon dolar topladı. 


Riot ayrıca Nisan ayında 250 ve Mart ayında 200 bitcoin sattığından, bu durum bitcoin satışlarının art arda üçüncü ayı. Son zamanlarda bitcoin fiyatındaki neredeyse sürekli düşüşü yansıtan bu satışlar, Mayıs ayında toplanan 7,5 milyon dolara oranla sırasıyla 10 milyon dolar ve 9,4 milyon dolar arttı.


Şirket, Mayıs sonu itibariyle, bilançosunda yaklaşık 6.536 bitcoin tutuyordu.


Ayı piyasası hem geleneksel finansta hem de kriptoda hala geçerliyken, sermaye piyasaları düşmanca tutum takınıyor ve Riot, madenciliği yapılan bitcoin satışından nakit toplayan tek madenci durumunda değil.


Riot şu anda çevrimiçi olarak yaklaşık 43.458 madenciye sahip olduğunu, hash oranı kapasitesinin saniyede 4,6 exahash (EH/s) olduğunu ve yaklaşık 7.000 adet teçhizatı da devreye aldıktan sonra yakında 5,4 EH/sn'ye ulaşmasını beklediğini söyledi.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
“Düzenleyicilerin Baskıları Şevkimi Kırdı”

31 Mart 2023 12:23

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk