Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Rho Labs ve CoinDesk Indices, Ethereum Staking Ölçütü CESR için Güçlerini Birleştiriyor

CoinDesk Indices ve CoinFund tarafından hazırlanan CESR, Rho yatırımcılarının Ethereum stake oranının gidişatı hakkındaki görüşlerini daha iyi ifade etmelerini ve oran riskini yönetmelerini sağlayacak.

17 Nisan 2024 14:18

Güncellenme: 18 Nisan 2024 00:20

Faiz oranı türevleri protokolü Rho'nun geliştiricisi Rho Labs, CESR'nin çok yakında kendi pazarlarında kullanıma sunulacağını duyurdu.


2014'ten bu yana önde gelen dijital varlık endeksleri sağlayıcısı CoinDesk Indices tarafından haftanın yedi günü hesaplanan CESR, Ethereum staking getirisi için konsensüs ödülleri ve aktif doğrulayıcılara ödenen öncelikli işlem ücretlerinden oluşan bir referans olarak tanımlanabilir. CoinDesk Indices, 2023 yılında piyasa yapısının önemli bir unsuru olarak öne çıkan CESR’yi sunmak için önde gelen Web3 ve kripto odaklı yatırım şirketi ve kayıtlı yatırım danışmanı olan CoinFund ile ortaklaşa çalıştı.


CESR, Rho kullanıcılarının Ethereum stake getirilerinden ve işlem maliyetlerinden kaynaklanan riski daha verimli bir şekilde yönetmelerine ve karşı taraflar için sabit getiri oranlarını kilitlemelerine yardımcı olacak.


2022'de kurulan Rho Labs, Arbitrum'da gözetimsiz, kurumsal düzeyde bir faiz oranı türevleri piyasası inşa ediyor ve staking gibi kriptoya özgü oranlar için güvenli ve şeffaf on-chain ticareti teşvik ediyor.


Rho Labs'ın kurucusu Alex Ryvkin, gelişmelere ilişkin şunları söylüyor: "Kurumsal yatırımcılar dijital varlık becerilerini artırdıkça, stake ekonomisine büyük bir ilgiyle yaklaştılar ve staking getirileri ETH tabanlı ürün ve hizmetler için önemli bir unsur haline geldi. CESR'den yararlanarak, yatırımcılara daha fazla erişilebilirlik sunan ve yenilikçi kripto finansal ürünlerin önünü açan araçlar sunmaktan heyecan duyuyoruz."


CESR, dijital alandaki varlıkların, ağ doğrulayıcılarına ödenen tüm ilgili blok ödüllerini takip eden ve ETH stake oranında göreceli bir yatırım olarak fiyatlandırılmasına olanak tanır. Aynı zamanda, ileriye dönük bir oran eğrisinin oluşturulması için zemin hazırlar ve geleneksel finansın iki kritik dayanağından biri olan yeni bir iskonto oranı olarak hizmet edebilir.


CoinDesk Indices başkanı Alan Campbell de şöyle ekledi: "2023'te CESR'yi piyasaya sürdüğümüzden beri, bu gösterge oranın kripto tabanlı finansmanı desteklemek için büyüdüğünü görmekten memnuniyet duyuyoruz. Rho Labs gibi endüstri liderlerinin ve yenilikçilerin CESR'yi kullanmaları ve dolayısıyla dijital varlıkların faydası sayesinde pragmatik olarak benimsenmenin hızlanması için oldukça heyecanlıyız."


Geleneksel finansta faiz oranları dünyanın en büyük pazarlarının temelini oluşturur ve ekonomik faaliyetin temeli olarak hizmet ederler. Staking oranları de yeni bir standart sunarak, yeni nesil finansal ürünleri güçlendirerek, risk yönetimini iyileştirerek ve hem kurumlar hem de tüketiciler için yeni işlevlerin önünü açarak kripto endüstrisi için aynı şeyi yapabilir.


CoinFund’ın başkanı Chris Perkins’e göre, "Geleneksel finans piyasaları için faiz oranları neyse, kripto için de staking oranları odur. CESR, yatırım ürünü büyümesini ve küresel finansta risk yönetimi için yeni fırsatları teşvik etmek ve böylece kripto endüstrisindeki 500 trilyon dolarlık geleneksel oran piyasalarının faydasını ortaya çıkarmak için tasarlandı. Rho Labs ve diğer endüstri liderlerinin Ethereum blok zincirindeki fırsatların önünü açmak için CESR'yi benimsemesinden ötürü heyecanlıyız."


Daha Fazla Oku

    CoinDesk IndicesstakingEthereumrho labscesr

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk