Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Rezerv Kanıtı Paylaşan Kripto Para Borsalarına Bybit de Katıldı

Kripto para borsası tarafından paylaşılan rezerv kanıtlarına göre şirketin elinde 1,89 milyar dolarlık kripto varlık var

17 Kasım 2022 16:34

Güncellenme: 17 Kasım 2022 17:03

Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsasının sadece birkaç günde herkesin gözleri önünde ani ve çarpıcı çöküşü, sektörü derinden sarsmış durumda. Hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıda oluşan güvensizlik ortamının bilincindeki kripto para borsalarıysa birer birer rezerv kanıtları paylaşıyor.


Singapur merkezli kripto para borsası Bybit de yatırımcı nezdinde imajını düzeltmek isteyenlerden biri. Şirket tarafından yapılan basın açıklamasına göre rezervlerin tam dökümüne anbean Nansen portföy veri tabanı üzerinden erişilebiliyor.


Paylaşılan bilgilere göre, Bybit’in elinde şu anda 1,89 milyar dolarlık kripto varlık var. Bu varlıkların yüzde 38’i USDT, yüzde 21,3’ü BTC, yüzde 16,47’si USDC, yüzde 10,71’i ETH ve yüzde 4,87’si BIT cinsinden (geriye kalan yüzde 8,33’lük kısımsa diğer kripto varlıklardan) oluşuyor.


Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Bybit kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, “Borsaların yeni bir şeffaflık türü yaratmada proaktif olması gerektiğine inanıyoruz. Ekosistemdeki tüm aktörlerin, blokzincir teknolojisinin vaadini yerine getirmek için elinde bulunan varlıklar ve yükümlülükler hakkında gerçek zamanlı, anlık ve doğrulanabilir bilgiler sunan finansal modelleri geliştirmesi gerekiyor. Biz Bybit olarak bunu sağlamaya kararlıyız” diye konuşuyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk