Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Reddit'in Başarısı NFT'lerin Potansiyelini Ortaya Çıkardı

Platformda yer alan NFT’ler ayı piyasasına rağmen büyük bir çıkış yakaladı.

28 Ekim 2022 11:47

Güncellenme: 28 Ekim 2022 13:12

Coinbase (COIN), Reddit’in NFT’lerle günlük işlem hacminde 2.5 milyon dolar kazanması ve 3 milyon kişiyi sosyal medya platformunda NFT cüzdanlarına kaydolmaya teşvik etmesi ile birlikte bu hafta kripto para piyasalarında büyük ses getirdiğini söyledi.


NFT'ler, sanal veya fiziksel öğelerin sahipliğini temsil eden ve satılabilen veya takas edilebilen blok zincirinde yer aln dijital varlıklardır.


Facebook, Instagram ve Twitter'ın NFT entegrasyonları bulunuyor, ancak bu girişimler pazarlardan satın alınan NFT'leri 'göstermeye' ve profil resmi olarak eklemeye odaklanıyor. Reddit’in NFT pazarı ise onu doğrudan bir oyuncu haline getiriyor.


İlgili haber: Reddit Kullanıcıları 2.5 Milyon Cüzdan Açtı


Reddit, NFT sahiplerine ekstra özellikler sunarak kendi topluluğuna daha fazla odaklandığını gösteriyor. Örneğin NFT’leri aktif kullanıcılarına airdrop ediyor.


Coinbase, Polygon blok zincirinin rolünün de önemli olduğunu söyledi. Ethereum ile uyumlu olan Polygon kullanıcıların daha hızlı ve daha düşük ücretleri ile işlem yapmalarına izin veriyor böylece kriptonun benimsenmesinin önündeki iki büyük engeli kaldırmış oluyor.


NFT satış hacimleri bu yıl Ocak ayında yaşanan zirveden yüzde 97 oranında düşmüş olsa bile, Reddit'in başarısı token’lar için bir potansiyel olduğunu gösteriyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin ve VeChain için Yükseliş Görünümü

16 Şubat 2024 18:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk