Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Reddit Avatarları Minting Rekoru Kırdı

Cumartesi günü sosyal ağ Reddit’e ait 255.000 avatar mint edildi. Önceki mint rekoru 200.000'di.

5 Aralık 2022 16:47

Güncellenme: 5 Aralık 2022 17:06

Sosyal ağ Reddit tarafından Polygon blokzinciri üzerinde çıkarılan Collectible Avatars koleksiyonu minting rekoru kırdı. Dune Analytics verilerine göre Cumartesi günü 255.000 eşsiz avatar mint edildi. Bu hızlı mintleme işlemi geçen Perşembe günü koleksiyona olan talepteki artışın ardından geldi.


Bundan önceki rekor Ağustos ayında kırılmış ve 200.000 koleksiyon parçası yayınlanmıştı.


Minting, bir blokzinciri üzerinde yeni NFT’ler yaratılması anlamına geliyor. Collectible Avatars, Reddit’in kendi kripto cüzdanı Vault’ta tutulup yönetilebiliyor. Vault, kullanıcıların blokzinciri temelli topluluk puanları kazanmalarını ve bunları uygulama içinde harcayabilmelerini de sağlıyor.


Şirket Temmuz ayında kullanıcıların avatarları satın almak için herhangi bir kripto cüzdana sahip olmalarına gerek olmadığını ve kredi ya da para kartıyla satın alma yapabileceklerini belirtmişti.


Reddit, avatarları NFT olarak tanımlamıyor. Ancak o dönemde blokzinciri teknolojilerinin uzun dönemli planlarının bir parçası olduğunu açıklamıştı.


Verilere göre Pazartesi itibarıyla 3.7 milyon kullanıcısı toplam 4.4 milyon avatara sahip. Geçen aylarda 93.000 kullanıcı avatarlarını yaklaşık toplam 11 milyon dolara sattılar.


En çok işlemin ‘poieeeyee’ ve ‘The Senses’ koleksiyonlarında yapıldığı ve bu koleksiyonlardaki toplam satış hacminin 3.2 milyon doları geçtiği belirtiliyor. CoinDesk’in haberine göre tüm Reddit avatarları Ekim ayının sonunda tek bir gün içinde toplam 6.5 milyon dolarlık artış gördü.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk