Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Ready Player Me’ye 56 Milyon Dolarlık Yatırım

Metaverse için avatar yaratan Ready Player Me, 56 milyon dolarlık yatırım aldı. Yatırımcılar arasında Twitch’in kurucu ortağı da var.

23 Ağustos 2022 15:54

Güncellenme: 23 Ağustos 2022 17:22

Metaverse için avatarlar yaratan Ready Player Me, Andreessen Horowitz'nin kripto ve oyun fonları tarafından yönetilen Seri B turunda 56 milyon dolarlık yatırım aldı.


Yatırımcılar arasında Twitch kurucu ortaklarından Justin Kan, Roblox kurucu ortağı David Baszucki ve Kevin Hart’ın Hartbeat Ventures’ı bulunuyor.


Alınan bu yatırımla şu an 51 kişiden oluşan ekip büyütülecek ve şirketlerin farklı sanal dünyalarda avatarlar yaratmalarını sağlayacak çeşitli araçlar geliştirilecek.  


Ready Player Me’nin değeri Aralık ayında 13 milyon dolara yükseldi ve o zamandan beri Tencent, Huawei, HTC, Wargaming ve Verizon’la çeşitli iş birlikleri yapıldı.


DappRadar’ın Nisan ayında yayımladığı bir rapora göre blok zinciri üzerinden oynanan oyunların oranı giderek artıyor. Rapora göre oyunlar tüm blok zinciri hareketlerinin yüzde 52’sini oluşturuyor. Ayrıca yatırımlar da ilk çeyrekte geçen yıla göre yüzde 150 artarak 2,5 milyar dolara çıktı.


Andreessen Horowitz, ilk oyun yatırım fonunu Mayıs ayında 600 milyon dolarlık taahhütle yapmıştı. Şirket, kısa bir süre sonra piyasadaki düşüşe rağmen kripto endüstrisini ikiye katlayarak 4,5 milyar dolar değerinde dördüncü kripto fonunu duyurdu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk