Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

RBI'dan Hint Bankalarının Blokzincir Ticaret Finansmanı Pilot Uygulaması

HDFC Bankası, ICIC Bankası ve Hindistan Devlet Bankasının kredi dolandırıcılığını önlemek için tasarlanan projeye katılan bankalar arasında yer alıyor.

23 Haziran 2022 12:48

Güncellenme: 23 Haziran 2022 16:16

Hindistan Merkez Bankası (RBI) birçok üst düzey Hint bankasının yanı sıra ticaret finansmanına odaklanan bir kavram kanıtı olan blokzincir projesi geliştirmek istiyor.

 

Economic Times’ın perşembe günkü haberine göre, HDFC Bankası (HDFCBANK), ICICI Bankası (ICICIBANK) ve Hindistan Devlet Bankası (SBIN), kredi dolandırıcılığıyla mücadele etmek için tasarlanan projeye katılan bankalar arasında yer alıyor.

 

Proje, Akreditif Mektupları (LC) gibi belgelerin dijital versiyonlarını yayımlayarak tahrif edilmesini önlemeyi amaçlıyor. Dijital belgeler, Nirav Modi ve Mehul Chosksi tarafından işlenen sahtekarlıkları ve milyarlarca rupi hortumlanmasını önleyebilir.

 

Merkez bankası, blockchain teknolojisini temel bankacılık sisteminin bir parçası haline getirmek istiyor ve bu proje konseptinin gerçek dünyada kullanıma sahip olduğunu göstermenin bir aracı olarak kullanılacak.

 

IBM, Corda Teknolojileri ve Belçika merkezli SettleMint’in proje için teknolojik destek sağladığını belirten raporda, bu konu hakkında bilgisi olan ilgili kişilere atıfta bulundu.

 

Hindistan Merkez Bankası'nın kriptoya karşı olduğu biliniyor. Bununla birlikte Vali Shaktikanat Das daha önce blokzincir teknolojisinin kripto para birimleri olmadan gelişebileceğini dile getirmişti.

 

RBU, CoinDesk’in açıklama talebine hemen yanıt vermedi.

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk