Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Rakiplerine Kumpas Kurduğu İddiası Atılan Avalanche’ın Coin’i Avax Yüzde 11 Değer Kaybetti

Ava Labs CEO’su söz konusu iddialara ilişkin “komplo teorisi saçmalığı” diyerek reddetti.

29 Ağustos 2022 18:42

Güncellenme: 30 Ağustos 2022 07:51

Blok zinciri üzerinde akıllı sözleşme geliştiren şirket Avalanche’ın çatısı altındaki Ava Labs’in, kendisini sektördeki ifşacı bir site olarak tanımlayan Crypto Leaks tarafından yapılan bir haberde rakiplerine zarar vermek için avukat tuttuğu ve regülatörleri de sindirdiğine dair suçlanmasının ardından, AVAX’ın değeri yüzde 11 değer kaybetti.


Crypto Leaks tarafından yayımlanan haberde, Avalanche ekosisteminde geliştirici kol olarak çalışan New York merkezli Ava Labs ve hukuk şirketi Roche Freedman’ın yıllar öncesinden anlaşma yaparak, AVAX token’ları ve Ava Labs şirket hisseleri karşılığına rakip şirketlerin gizli bilgilerini toplayarak, toplu davalar açarak bu şirketleri tuzağa düşürdükleri iddia ediliyor.  


Haberde şu ifadeler yer alıyor:


“Roche Freedman ve tepe ismi Kyle Roche’a çıkan yolu şöyle anlatabiliriz: 

1) Mafyavari bir yöntem kullanarak Amerikan hukuk sistemini Ava Labs ya da Avalanche’la bir şekilde rekabet edebilecek kripto şirketlerine ve projelerine saldırmak ve zarar vermekte kullanmak. 

2) Sektör paydaşlarına dava açarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve ABD Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) gibi regülatörlerin dikkatini bu şirketlere çekerek, Ava Labs ve Avalanche blokzincirinin fazlasıyla ticari doğasından dikkatleri başka yöne çekmek.

3) Emin Gün Sirer’in kişisel husumetinin bulunduğu şahısları gizlice takip etmek.”


CoinDesk verilerine göre, Cuma gününden beri yüzde 22 gerileyerek fiyatı 23 dolardan 17,90 dolara düşen AVAX, son 24 saatte ise yüzde 11’lik değer kaybetti. Bu haber kaleme alınırken son 24 saatte piyasa değeri en az 1 trilyon dolar olan ve çift haneli değer kaybeden tek kripto para AVAX’tı. Bitcoin, ether ve diğer büyük kripto paralar ise yüzde 1 ila yüzde 5 arasında değer kaybetti.


Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer söz konusu haberi “komplo teorisi saçmalığı” olarak nitelendirdi. Ancak yayımlanan haber sektörün önemli isimlerinin dikkatini çekmiş durumda. Yatırımcı topluluğundaki bazıları haberi rahatsız edici bulurken, diğerleriyse tarafların yasal incelemeye tabi tutulup tutulmayacağını merak ediyor.Bu esnada Binance CEO’su Changpeng Zhao önce paylaştığı ve ardından sildiği tweet’te söz konusu habere ilişkin “ciddi” tanımını yaparken, Crypto Leaks tarafından videoların gerçekliğine vurgu yaptı. Zhao, merkezi kripto para borsasının Avalanche’ın rakibi olmamasına rağmen, Binance’in hedef alındığını söyledi.Ripple Labs’in CEO’su Brad Garlinghouse ise Cuma günü Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Crypto Leaks’in haberindeki iddialara ilişkin “Kyle Roche’yle daha önce hiç tanışmadığını ya da konuşmadığını” söyledi.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk