Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Qredo’dan FATF 'Seyahat Kuralı' Teklifine Blockchain Analitiği Eklentisi

Kripto saklama firması Qredo, FATF 'Seyahat Kuralı' teklifine blockchain analitiği eklediğini açıkladı.

2 Haziran 2022 11:03

Güncellenme: 2 Haziran 2022 17:43

Kripto para saklama ve ödeme teknolojisi firması Qredo, dijital varlıkları Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından belirlenen kara para aklamayla mücadele (AML) rehberliği ile uyumlu hale getirmeyi amaçlayan uyumluluk çözümlerine dahil oldu.


FATF, sanal varlık servis sağlayıcıları (VASP'ler) olarak bilinen kripto işlemlerini yapan firmaları 2019 yılı ortalarında kendi sahasına dahil etti . Kılavuz, borsaların, ticaret masalarının ve emanetçilerin kişisel bilgilerini kripto işlemleriyle birlikte “Seyahat Kuralı” olarak bilinen belirli bir seviyenin üzerinde aktarmalarını şart koşuyor.


2022 yılı başlarında yaklaşık 80 milyon dolarlık fon toplayan Qredo ,TRISA, TRP, TRUST, Synga, VerifyVASP ve Notabene gibi diğer çözümlerle ortak çalışmaya odaklandığını ve her iki tarafın da Qredo'yu kullanacağı bir atomik takas seçeneği olduğunu açıkladı.


Firmanın uyumluluk başkanı Ben Whitby, Qredo’nun bu uygulamasının birçok firmanın zaten bildiği bir dizi blok zinciri analiz aracına bağlanması açısından da yaralı olduğunu söyledi. Bu araçlara Chainalysis, Elliptic, TRM Labs, ComplyAdvantage, Coinfirm, VASPNet ve Crystal Blockchain de dahil durumda.


Whitby, Qredo'nun konuştuğu kripto şirketlerinin çoğunun, personeli şu veya bu şekilde blok zinciri analitik araçlarını kullanmak için eğitmek için çok fazla zaman ve para harcadığını belirterek “Bir icra kurumunun soruşturması sırasında bir işlemin doğru kontrollerinin yapıldığını tam olarak kanıtlayabilirsiniz” dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Ether ETF Kararı Öncesi Piyasa Oldukça Sakin

20 Mayıs 2024 17:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk