Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Pudgy Penguins NFT’leri Noel Ruhunu Yakaladı

Yıl ortasında haklarını girişimci Luca Schnetzler’e satan Pudgy Penguins koleksiyonu Noel zamanında son 24 saatte işlem hacmi bakımından Bored Ape Yacht Club’ı ikiye katladı.

28 Aralık 2022 10:51

Güncellenme: 28 Aralık 2022 13:24

Pudgy Penguins NFT’leri Noel zamanında rekorlar kırıyor.


Ethereum bazlı NFT koleksiyonu, son 24 saatteki alım-satım işlemlerinde Bored Ape Yacht Club gibi ‘birinci sınıf’ dijital koleksiyonları geride bıraktı. Veri sitesi Nansen’e göre koleksiyonun 1200 ETH’lik işlem hacmi Bored Ape Yacht Club’ın neredeyse iki katı.


Pudgy Penguins koleksiyonundaki en düşük fiyatlı Pengu, haberin yayınlandığı saatte 7 ETH’ydi. Nansen’e göre bu, Pengu’nun fiyatında son 24 saatte yüzde 32’lik bir sıçrama olduğunu gösteriyor. Öte yandan kardeş koleksiyon Lil Pudgys’in de taban fiyatı yüzde 56 artarak 0,69 ETH’ye gelilrken işlem hacmi yüzde 713 ile 464 ETH’ye ulaştı.


Pudgy Penguins, 2022 yılına düşüşlerle başlamıştı. Ancak ardından koleksiyon Nisan ayında el değiştirdi ve markalaşmaya odaklandı. Bu da işe yaramış gözüküyor ki koleksiyonun değeri yükselmeye başladı. 


Koleksiyonun hakları girişimci Luca Schnetzler tarafından 2.5 milyon dolara satın alınmıştı. Schnetzler, markayı geliştirme sözü vermişti. Bu kapsamda sadece bir Web3 ürünü olarak kalmak yerine koleksiyonun figürleri kullanılarak tişörtler, şapkalar gibi fiziki ürünler yaratıldı. Bu ürünler Noel tatili zamanında büyük ilgi gördü. Bunun yanında gelecek yıl oyuncakların da üretilmesi planlanıyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Düzeltmesi Yaklaşıyor Olabilir

26 Şubat 2024 20:44

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk