Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Pudgy Penguin NFT Fiyatları, Unveils'in Fiziksel Oyuncaklarını Açıklamasından Sonra Dalgalandı

Uzun süredir devam eden koleksiyondan seçilen penguenler fiziksel oyuncaklara dönüştürülerek projenin zemininin yükselmesine ve satışların artmasına neden oldu.

12 Ağustos 2022 12:53

Güncellenme: 13 Ağustos 2022 08:42

Pudgy Penguin NFT'lerin satışları, projenin fiziksel oyuncak koleksiyonlarına dönüştürülecek belirli NFT'lere lisans vereceğini açıkladıktan sonra Perşembe günü oldukça arttı. 

 


OpenSea'nin verilerine göre, koleksiyon son 24 saatte 252 ETH (yaklaşık 466,000 dolar) değerinde satış gördü ve bir önceki güne göre %370 artış gösterdi.

 

NFT Floor Price verilerine göre, koleksiyonun mevcut en ucuz baskının fiyatı olan koleksiyonun taban fiyatı, şu anda 2.63 ETH (yaklaşık 4,900 dolar), dünkü tabandan %18'lik bir artış ve 30 gün öncesine göre %60'lık bir artış yakaladı.

 

Pudgy Penguin markası, Haziran 2021'de piyasaya sürülmesinden bu yana iniş ve çıkışlardan payını aldı; geçen Ocak ayında orijinal kurucularını görevden aldı. Nisan ayında marka, Los Angeles merkezli bir girişimciye ve Pudgy Penguin sahibine 750 ETH karşılığında satıldı ve topluluğun koleksiyonun geleceği üzerinde kontrol sahibi olma çabalarını yeniden canlandırdı.

 

Duyuru, NFT dünyasında, Moonbirds'ün CC0 lisansına yakın zamanda geçişiyle vurgulanan ve taban fiyatının değişmesine neden olan sahipler için lisans hakları hakkında devam eden bir tartışmanın ortasında geldi.

 

Bir CC0 lisansı, Pudgy Penguin NFT'lerinin lisanslarının ve Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks gibi koleksiyonların aksine, herkesin projenin sanat eserinin arkasındaki yaratıcı hakları yalnızca NFT'nin sahibi değil, ticari ürünler oluşturmak için kullanmasına izin veriyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Lider Kripto Para Borsası

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk