Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Porter Finance Ekibi Yeni Bir Markayla Döndü

Porter Finance’in kapatılmasından aylar sonra, ekibin dört üyesinden üçü pazarda hâlâ potansiyel olduğu inancıyla farklı bir şirket kurdu.

1 Kasım 2022 14:21

Güncellenme: 2 Kasım 2022 08:05

Talebin azalması nedeniyle kapatılan merkeziyetsiz finans şirketi (DeFi) Porter Finance’in dört kurucusundan üçü aylar sonra yeni bir markayla geri döndü.


Arbor Finance ismiyle açılan şirket, merkeziyetsiz otonom organizasyonların (DAO) tokenize edilmiş DeFi bonoları aracılığıyla sabit faiz oranları ve likidite olmadan borç para alabilmeleri üzerine tasarlanmış.


Geliştiriciler, CoinDesk’e gönderdikleri e-postada bono satarak para toplamanın token satışlarına iyi bir alternatif olduğunu, bunun DAO’ların gelişimini fonlamanın farklı bir yolu olduğunu belirtiyorlar. Bonoları satın alanlar da bunun karşılığında yüksek getiri elde edebiliyorlar.


Şirketin kurucu ortağı Russell Bookland, “Borç verenlerin Arbor aracılığıyla çıkarılan bonolardan yüzde 10-20 APY (yıllık faiz getirisi) kazanmalarını bekliyoruz” diyor.


Bonolar, DAO’ların kendi geliştirdikleri token’ları kullanarak sabit faiz oranlarıyla ve likidite korkusu yaşamadan borçlanmalarını sağlıyor.


Şirket kuruculardan Jordan Meyer'in, talebin piyasalardaki düşüşe bağlı olarak azaldığını ve kripto pazarının uzun vadede daralacağını belirtmesinin ardından Temmuz ayında kapatılmıştı.


Ancak ekibin diğer üyeleri pazarda hâlâ kendi ürünleri için bir potansiyel görüyor ve pazarın büyüyeceğini düşünüyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Apple Vision Pro İkinci Gününde Hacklendi!

9 Şubat 2024 18:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk