Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Polygon Kurucusunun Kripto Risk Sermaye Şirketi 50 Milyon Dolarlık Fon Kuruyor

Symbolic Capital’in hedefinde erken aşama Web3 projeleri bulunuyor.

26 Ağustos 2022 14:06

Güncellenme: 26 Ağustos 2022 16:44

Polygon blok zincirinin kurucusu Sandeed Nailwag’ın önderliğindeki kripto işlerini temel alan risk sermaye girişim şirketi Symbolic Capital, Web3 alanında faaliyet gösteren erken aşama şirketlere 50 milyon dolarlık tohum yatırım fonu ayırıyor. Söz konusu hamle Ayı Piyasası ortamında açıklanan yeni fonların sonuncusu.


Symbolic’in fonundaki yatırımcılar arasında çok sayıda kripto sektöründen paydaşlar, protokoller, borsalar, denetçi firmalar ve risk sermayedarları yer alıyor. Proje başına 500 bin ila 1 milyon dolar arası sermaye aktarılacak fonda özel varlık yönetim şirketleri ve kurumlar da yer alıyor.


Symbolic’in yatırım fonu haberi, kripto fon şirketi Shima Capital’ın 200 milyon dolar, CoinFund’ın ise 300 milyon dolarlık yatırım aracı duyurularının akabinde geldi.


CoinDesk’e konuşan Symbolic’in ortağı Kenzi Wang, çetin piyasa koşullarına atıf yaparak “Geliştiricilerin vakti geldi” diye konuşuyor: “Dikkatimizi daha rahat verebiliyoruz. Yeni nesil kuruculara yardım etmenin zamanın geldiğini düşünüyoruz.”   


Merkeziyetsiz bulut veri şirketi Cere’in kurucu ortaklarından Wang, Polygon’dan Nailwal’la 2019 yılında Binance Labs’te beraber çalışırken tanıştı ve ikili, yatırım yapmaya başladı. Wang, "tıpkı milyarder Peter Thiel’ın 2005 yılında Web2 Founders Fund’ı kurması gibi Symbolic Capital’in de Web3 alanına odaklanan erken aşama startup’ları finanse etmek için başlatıldığını" söylüyor.


“Web3’te halen internetin ilk günlerindeki aşamadayız ve yeterli sayıda kullanıcı da bu alanı benimsemiş değil” diye konuşan Wang, ekliyor: “Web3 dünyasına daha fazla kullanıcıyı çekecek uygulamalar yapacak geliştiricileri desteklemek istiyoruz.”


Symbolic’in web sitesine göre fonun hedeflediği alanlar arasında Web2’den Web3’e geçiş, metaverse, yaratıcı ekonomi, blok zincirinde karşılıklı çalışabilirlik ve çözümleri ölçeklemenin yanı sıra, markalara NFT teknolojisini ticarileştirmek yer alıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Mart Ayında 303 Bin İş Ekleyerek 200 Bin Beklentisini Aştı

5 Nisan 2024 18:16

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk