Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Plaid; Binance.US, Kraken ve Gemini'nin Kripto Hesap Verilerini Açık Bankacılık Platformuna Ekliyor

Şirket, Blockchain.com ve BitGo'nun da bu yıl içinde entegre edilmesiyle kripto hesap sağlayıcılarından oluşan bir evreni kapsamayı planlıyor.

14 Temmuz 2022 15:57

Güncellenme: 14 Temmuz 2022 17:39

Kullanıcıların finansal bilgilerini toplayan bir açık bankacılık sistemi olan Plaid, erişimini Binance.US, Kraken ve Gemini'den başlayarak kripto para borsalarındaki hesapları içerecek şekilde genişlettiğini duyurdu.


San Francisco merkezli firma Perşembe günü yaptığı açıklamada, platformun artık bakiyeler, işlemler ve borsalardatutulan kripto varlık türleri gibi verileri gösterebildiğini açıkladı.


Plaid halihazırda Robinhood ve SoFi gibi uygulamalar için kripto varlık bilgileri sunuyor ve şirketin planı, Blockchain.com ile BitGo'nun da bu yıl içinde entegre edilmesiyle bir kripto hesap sağlayıcıları evrenini kapsamak.


Plaid’in kimlik başkanı Alain Meier bir röportajda, “Şimdiye kadar birçok insanın ayrı kripto ve geleneksel finans hayatları oldu. Tüketicilerin mali durumlarına dair bütünsel bir bakış açısı oluşturmalarına yardımcı olmak istiyoruz, bu nedenle bu hamle, Y kuşağının %60'ının artık kriptoya sahip olduğu düşünüldüğünde özellikle önemli” diye konuştu


Meier, aracılık ve emeklilik hesaplarından 529'lara (üniversite ücretleri için bir tür vergi avantajlı tasarruf planı) ve ABD sağlığına kadar diğer yatırım ve tasarruf hesaplarına da bağlanabilen bütünsel bakış açılarının finansal planlama, vergi değerlendirmesi ve net değer hesaplamaları için yararlı olduğunu söyledi. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk