Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

PicPay Bağlı Stabilcoin Başlatacak

30 milyon aktif kullanıcısı olan şirket, bitcoin, ether ve USDP ticareti sağlayacak.

12 Temmuz 2022 09:22

Güncellenme: 12 Temmuz 2022 14:38

Brezilya merkezli dijital ödeme uygulaması PicPay, 2022 yılı içinde bir kripto borsası ve Brezilya'ya bağlı bir sabit para birimi başlatmayı planlıyor.


Şirket, yaptığı açıklamada, borsanın bitcoin, eter ve Paxos'un USDP stabilcoin'ine erişim sağlayacağını, stabilcoin'inin geliştirilmesinin kullanıcıların bu kripto parayı 2022 gibi yakın bir tarihte ödemesine, transfer etmesine ve saklamasına izin vereceğini de belirtti.


PicPay teknoloji ve ürünlerden sorumlu başkan yardımcısı Anderson Chamon konuyla “ilgili olarak, PicPay, yalnızca bir yatırım olarak değil, aynı zamanda ödemeleri ve diğer finansal hizmetleri merkezileştirmenin yöntemi olarak popüler olmasına öncülük etmek için kripto pazarına girecek” dedi.


Şirket, 2012 yılında dijital bir cüzdan olarak faaliyete başladı ancak daha sonra finansal pazar sunan bir ödeme uygulamasına dönüştü. Platformun 30 milyonu aktif olmak üzere 65 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.


Chamon, PicPay'in ayrıca özel bir kripto iş birimi oluşturduğunu ve bu ekibe katılmak için yeni kripto ve Web3 yeteneklerini işe almayı planladığını da söyledi.


Şirket, kripto pazarındaki düşüşe rağmen teknolojik teklifinin hala aynı olduğunu yineleyerek “Kripto para birimlerinin, onları kullanmanın yeni yolları ortaya çıktıkça ve yaygınlaştıkça yeniden büyüyeceğine inanıyoruz” dedi.


PicPay'in kripto pazarına girişi, Brezilya'daki diğer büyük fintech oyuncularının girişine eşlik ediyor.


Brezilya'nın piyasa değeri ölçüldüğünde en büyük dijital bankası olan Nubank, Mayıs ayında müşterilerine platformunda bitcoin ve ether satın alma ve satma seçeneği eklerken, Aralık ayında Latin Amerika'nın piyasa değerine göre en büyük e-ticaret şirketi Mercado Libre de Brezilya'daki kullanıcıların kripto para birimleri satın almasına, satmasına ve elinde tutmasına izin vermişti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SocialFi Meme Coin’lere Meydan Okuyor

15 Mayıs 2024 11:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk