Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

PayPal’dan Platform Dışı Kripto Hamlesi

Ödeme sistemleri devi kullanıcılarına kriptodan fiata geçme ve bu kaynağı 35 milyon satıcıda kullanma imkânı veriyor.

11 Haziran 2022 08:17

Güncellenme: 11 Haziran 2022 14:39

Paypal’ın kripto para ödemelerinin sadece kendi platformu içinde kalmayıp platform dışına açılmasına izin verme kararı fiat para odaklı dünyadan dijital para birimi temelli dünyaya geçişte bir ilk adım. Paypal CEO’su Dan Schulman’ın yorumu aynen böyle. 


Consensus etkinliğinde Paypal’ın kripto yöneticisi Jose Frenandez da Ponte ile sahne alan Schulman, şirketin kriptoda uzun vadeli bir oyuncu olduğunun altını çizdi.


Schulman, 2020’nin sonunda getirdikleri kripto alım, satın ve tutma seçeneğinin kullanıcı bazını büyük ölçüde genişlettiğini vurguladı. Şimdiki adımla birlikte platformun dışına çıkıp zincir üzerine geçmek kriptoyu PayPal cüzdanında bir diğer fon sağlama aracı olarak kullanmayı da mümkün kılacak.


“Kripto paranızı anında alacağız ve fiat paraya çevireceğiz. Böylelikle bu kaynağı 35 milyon mağazamızda istediğiniz şekilde kullanabileceksiniz. Ödemeler alanında bu son yaptığımız hamle ile aslında fiat para odaklı dünyadan dijital para odaklı dünyaya geçişte önemli bir adım attığımızı söyleyebilirim.”


PayPal’ın uzun zamandır beklenen bu hamlesi aslında Robinhood ve diğer kripto varlık uygulamalarının izinden gitmekten başka bir şey değil. Ancak da Ponte’ye göre kullanıcıların PayPal cüzdanlarından kripto kullanmalarını sağlamak networkü genişletme açısından da önemli.


“100 milyon kripto kullanıcısı olduğunu düşünelim. PayPal ağında da yüz milyonlarca müşteri ve milyonlarca satıcı var. Ancak bu iki ekosistem birbirinden kopuk. İşte biz bu fiat dünya ile kripto dünya arasında bir köprü kuruyoruz. Bu iki ağ bir araya geldiğinde çok daha büyük bir değer ortaya çıkıyor” diyor da Ponte…


Schulman, “Kripto bir ödeme yönetimi olarak ilk akla gelen sistem olmasa da stabil coin’ler, düzenlemeler ve dijital kimlik konusundaki düzenlemeler sayesinde güzel bir ivme yakalandı. Volatilite zamanla azalacak ve fayda artacaktır” diyor. 


Consensus etkinliğinde konuşan diğer birçok CEO ile benzer bir görüş ortaya koyan Schulman kripto kışı döneminde işlere odaklanmanın gerektiğini vurguluyor. Herhangi bir kripto paraya sahip olup olmadığı ve bununla ne yaptığı sorulan Schulman “Alıyorum, tutuyorum ve satıyorum. Bazen de bu işlemleri PayPal dışında yapıyorum. Genelde çok al-sat yapmam” dedi. Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk