Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

PayPal Ventures, Diem'i Canlandıran Takıma Yatırım Yaptı

Aptos Labs, Mart ayında 200 milyon dolarlık bir finansman turu duyurmuştu. PayPal'ın da destekçiler arasında olduğu ortaya çıktı.

31 Mayıs 2022 17:55

Güncellenme: 31 Mayıs 2022 18:09

Facebook'un ünlü Diem blokzincirini hayata geçiren Aptos Labs, CoinDesk'e PayPal Ventures'ın Mart ayında onaylanan 200 milyon dolarlık bir finansman turundaki yatırımcılardan biri olduğunu açıkladı. Yatırım, PayPal Ventures'ın temel katman projesinde bir ilk oldu. 


PayPal Ventures Yatırım Ortağı Amman Bhasin yaptığı açıklamada, “Aptos Labs ekibinin güvenli ve ölçeklenebilir bir temel katman blokzinciri oluşturmak için yaptığı işe inanıyoruz. Aptos blokzinciri, geliştirilmiş güvenilirlik ve güvenlik, daha hızlı işlemler ile daha düşük ücretler vadediyor. Böylece hem yeni yollar oluşturmaya yardımcı hem de kurumsal müşteriler ve kripto-yerli geliştiriciler için çekici olacak şekilde tasarlandı” dedi. 


Özellikle, PayPal (PYPL) Libra'nın (Diem) ilk lansmanında yer aldı ve Libra Konsorsiyumu'na üye olmak için en az 10 milyon dolar taahhüt etti. Şirket, Capitol Hill'deki tepkilerin ardından hızla çekildi. 


Aptos finansman turu, diğerlerinin yanı sıra Multicoin Capital, a16z mezunu Katie Haun, Three Arrows Capital, ParaFi Capital ve Coinbase Ventures'ın katılımıyla Andreessen Horowitz (a16z) tarafından yönetildi. PayPal Ventures'ın katılımı ilk duyuru ile açıklanmadı. 


Aptos ekibi, Diem (eski adıyla Libra) blokzincirinin orijinal yaratıcılarından, araştırmacılarından, tasarımcılarından ve yapıcılarından oluşuyor. Meta (eski adıyla Facebook), blokzincirini 2019'da bir stabilcoin projesinin omurgası olarak duyurmuş, ancak bürokratik engeller nedeniyle piyasaya hiç çıkmamıştı. 


Bu yılın başlarında Meta, Diem'in kapatıldığını doğruladı ve teknolojiyi diğer varlıklarla beraber Silvergate Bank'a sattı. Bununla birlikte, Deim'e bağlı ekipler tarafından yapılan çalışmaların çoğu, açık kaynak lisansları altına yerleştirildi, bu da fikri mülkiyetin adil bir oyun olduğu anlamına geliyor. 


Aptos, Avery Ching ve Mo Shaikh tarafından yönetiliyor. Ching, Aptos'un kullandığı Diem blok zincirinin DiemBFT konsensüs protokolünü birlikte yarattı. Aptos'un geliştirici test ağı iki ay önce başlatıldı. Firma, ana ağ lansmanının üçüncü çeyrekte gerçekleşmesini bekliyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk