Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

PayPal New York’da Full Lisans Aldı

Ödeme sistemleri devi kullanıcıların kripto tasarruflarını kendi cüzdanlarına alabileceklerini duyurdu.

8 Haziran 2022 06:52

Güncellenme: 8 Haziran 2022 15:08

2020 yılından bu yana kripto alıp satma seçeneği de sunan ödeme sistemleri şirketi PayPal, New York’ta sanal para lisansı alan şirketler kervanına katıldı.


New York’da stabil coin şirketi Paxos ile olan işbirliği üzerinden kripto hizmetleri sunan şirket, eyalette Ekim 2020’den bu yana geçici lisansla iş yapıyordu. Şirket artık bu lisansını full lisansa dönüştürmüş durumda.


BitLicense adıyla bilinen bu lisansı yöneten New York Finansal Hizmetler Kurumu (NYFSD) bugüne dek söz konusu lisanstan 20 tane verdi. Kurum, PayPal’ın lisans hakkı kazandığına dair açıklamayı Salı günü gerçekleştirdi.


NYFSD başkanı Adrienne Harris CoinbDesk’e verdiği demeçte “New York’u sorumlu teknolojik inovasyonlar ve geleceği şekillendiren düzenlemeler anlamında önde gelen şehirlerden biri kılmak” istediklerini belirtti.


“Geçici sanal para lisansı şirketlerin New York’da full lisans sahibi şirketlerle işbirliği yaparak piyasaya erişmelerine imkân veren bir yöntem. Böylelikle New York’luların bir dizi sanal para ürünlerine ulaşmaları ve bunu güvenli bir ortamda gerçekleştirmeleri sağlanıyor.”


PayPal konuyla ilgili sorularımıza dönüş yapmadı.


Paypal, Salı günü yaptığı açıklamada müşterilerinin kripto para tasarruflarını özel veya üçüncü taraf cüzdanlara alabileceklerini belirtmişti. Daha öncesinde şirket sadece fiat para üzerinden alım ve satıma izin veren bir sistem uyguluyordu.


PayPal’ın Blok Zincirden ve Kripto Paralardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte bu hamlenin kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda yapıldığını belirtti.


“En başından beri ödemeler ve ticaret alanında odaklanan bir şirket olduğumuzu vurguluyoruz ve ekosistemin bu alandaki rolü git gide artıyor.”

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk