Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

PayPal Kriptoda Baskıyı Artırıyor: Kullanıcılar Artık Paraları Diğer Cüzdanlara ve Borsalara Taşıyabilecek

PayPal kripto şefi Jose Fernandez da Ponte, 2021'den beri kullanıcıların kripto varlıklarını üçüncü taraf cüzdanlarına taşımasına izin vermek üzerine çalıştığını söyledi.

7 Haziran 2022 21:27

Güncellenme: 8 Haziran 2022 11:22

PayPal, sonunda kripto para birimi sahiplerinin dijital varlıklarını kendi platformlarından diğer cüzdanlara ve borsalara aktarmalarına izin veriyor.  Bu, PayPal’ın kripto alım, satım ve tutma hizmetinin Ekim 2020'de hizmete girmesinden bu yana en sık istenen özellik.


Düzenlenmiş saklama platformlarından daha açık sistemlere geçiş, merkezi olmayan finansa (DeFi) ve değiştirilebilir jetonlara (NFT'ler) odaklanan yeni bir kripto cüzdanı piyasaya süren popüler ticaret uygulaması Robinhood gibi diğer büyük oyuncular tarafından kriptoya girmek için takip edilen bir trend.


PayPal'ın blockchain, kripto ve dijital para birimlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, 2021'de CoinDesk'in sanal Consensus etkinliğinde, kullanıcıların coinlerini üçüncü taraf cüzdanlarına taşımasına izin verme planlarının üzerinde çalıştığını söylemişti.


Da Ponte bu hafta yayımlanan bir röportajda, "Kullanıcılardan gelen talebe kesinlikle yanıt veriyoruz, bu bir yönü. Ayrıca, bir ödeme ve ticaret şirketi olduğumuz için bu işin içinde olduğumuzu en başından beri dile getirdik ve ekosistemdeki rolümüzün erişimi artırmak olduğunu düşünüyoruz" demişti.


Bitcoin (BTC), ether (ETH), bitcoin cash (BCH) ve litecoin'i (LTC) PayPal'ın kripto platformundan harici cüzdanlara taşıma özelliği Salı gününden itibaren Hawaii haricindeki bazı ABD kullanıcılarına ve tüm uygun kişilere açıldı. Yayımlanan blog gönderisine göre, özellik önümüzdeki haftalarda tüm uygun ABD müşterilerine açılacak.


PayPal, dijital varlıklara geçişini ilk duyurduğunda, kripto piyasalarında bir boğa koşusunu başlatmış gibi görünüyordu. PayPal'ın altyapı sağlayıcısı Paxos'un strateji başkanı Walter Hessert'e göre PayPal, müşterilerinin kripto gönderip almasına izin vererek “dünyanın en büyük blok zinciri etkin tüketici dijital cüzdanı” haline geldi. Hessert bir açıklamasında, bunun “dijital varlıkların ve Web3'ün ana akım olarak benimsenmesinde anıtsal bir adım” olduğunu söylemişti.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Core Scientific, Bitcoin Madencilik Sektöründeki Yatırımcıların İlgisini Çekiyor

24 Haziran 2024 22:56

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk