Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

PayPal, Ethereum Tabanlı ve Dolar Sabitli Stabilcoin’ini Piyasaya Sürüyor

PayPal USD, ABD dolarına sabitli olacak ve Paxos Trust tarafından dağıtılacak.

7 Ağustos 2023 17:30

Güncellenme: 7 Ağustos 2023 18:15

Küresel ödeme devi PayPal (PYPL), ABD doları sabitli stabilcoin’i PayPal USD (PYUSD) ile kripto para piyasasına adım atıyor.


Ethereum tabanlı token çok yakında ABD’deki PayPal kullanıcılarına sunulacak ve ilk kez büyük bir finans şirketi kendi stabilcoin’ini yayımlamış olacak. Kullanıcılar PYUSD'yi PayPal ve desteklenen harici cüzdanlar arasında aktarabilecek, mal ve hizmet alımlarını ödeyebilecek veya PayPal'ın desteklediği kripto para birimlerinden herhangi birini PYUSD ile exchange edebilecek.


“Halihazırda büyümeye devam eden; geliştiriciler, cüzdanlar ve Web3 uygulamalarından oluşan bir topluluğa” sahip olduklarının altını çizen PayPal, stabilcoin’in kripto borsaları tarafından kolayca benimsenebileceğini söyledi.


PYUSD, New York merkezli kripto finansal hizmetler firması Paxos Trust tarafından dağıtılacak ve tamamen ABD doları mevduatları, kısa vadeli Hazineler gibi nakit benzerleri tarafından desteklenecek. Stabilcoin, PayPal’ın ağında bulunan bitcoin (BTC), bitcoin cash (BCH), ether (ETH) ve ltitecoin (LTC) gibi kripto para birimleriyle exchange edilebilecek.


PayPal’ın başkanı ve CEO’su Dan Schulman, “Dijital para birimlerine geçiş, hem dijitale uygun hem de ABD doları gibi geleneksel para birimleriyle kolayca bağlantı kurabilen istikrarlı bir araç gerektirir. İnovasyon ve uyum konusundaki taahhüdümüzün yanı sıra müşterilerimize yeni deneyimler sunma konusundaki başarılarımız, PayPal USD ile dijital ödemelerin büyümesine katkıda bulunmak için gerekli olan temeli sağlamaktadır” diyor.


PYUSD, ilk olarak PayPal’ın popüler ödeme uygulaması Venmo’da erişilebilir olacak.


Ayrıca şirket, desteklenmeyen token’larla ilgili endişeleri önlemek adına stabilcoin’i destekleyen fonların onaylanmış raporlarını paylaşacağını belirtiyor.


Yapılan açıklamada, “Paxos, 2023 Eylül'den itibaren aylık olarak PayPal USD'ye ait Genel Rezerv Raporu yayımlayacak ve rezervleri oluşturan unsurları açıklayacak. Aynı zamanda PayPal USD rezerv varlıklarının değerine yönelik üçüncü taraf denetimi de kamuoyuyla paylaşılacak” ifadeleri yer alıyor.


“Onaylar bağımsız bir üçüncü taraf muhasebe firması tarafından sağlanacak ve operasyonlar Amerikan Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü (AICPA) tarafından standartlara uygun olarak yürütülecek.”


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    paypalPaxospaypal usdpyusdStabilcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Merkeziyetsiz Finansın ARC Reaktörü: RWA Tokenizasyonu

30 Eylül 2023 11:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk