Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Patika.dev, Rise In ve Circle Ortaklığıyla Türkiye’de Geliştiriciler için Eğitim ve Workshop Programı Başlıyor

Rise In, geliştiricilere Circle platformunu tanıtmak amacıyla ücretsiz bir kurs sunuyor.

28 Mayıs 2024 14:13

Güncellenme: 28 Mayıs 2024 19:49

Türkiye’nin en büyük geliştirici ekosistemi Patika.dev ve küresel blok zinciri odaklı eğitim platformu Rise In, küresel finansal teknoloji firması ve USDC’nin (ABD doları ile 1:1 oranda değiştirilebilen tamamen rezervli dijital dolar) ihraççısı olan Circle ile iş birliği yaparak, Türkiye’deki geliştiricilere stabil para protokolleri ve Web3 hizmetlerini tanıtacak bir program başlatıyor. Bu program, Circle’ın geliştirici araçlarını kullanarak sorunsuz küresel işlemler gerçekleştirmeleri için Türkiye’deki geliştiricileri güçlendirmeyi amaçlayan kapsamlı bir kurstan, workshop’lardan ve etkinliklerden oluşuyor.


Günümüzün dinamik ortamında hem yeni girişimler hem de köklü işletmeler, organizasyonlarının ölçeklenebilirliğini engelleyebilecek yüksek ücretler ve yavaş işlem hızlarıyla sık sık mücadele ediyor. Program, geliştiricilere USDC ve gelişmiş API çözümleri kullanarak küresel iş operasyonları için gerekli hızlı ve maliyet etkin işlemleri gerçekleştirme becerileri kazandırıyor. Bu kurs, Circle’ın 7/24 neredeyse anında, düşük maliyetli USDC transferlerini mümkün kılma yeteneğini vurguluyor. Kurs katılımcıları ayrıca sistemlerine USDC'yi entegre ederek hızlı ve güvenli işlemler sağlamayı öğreniyor.


Rise In bu konuda bir adım atarak geliştiricilere Circle platformunu tanıtmak amacıyla ücretsiz bir kurs sunuyor. Bu kurs, farklı blok zincirleri arasında USDC transferi, Circle’ın Programlanabilir Cüzdanlarını kullanarak USDC’yi güvenli bir şekilde gönderip alma ve Circle’ın Gas Station’ını kullanarak transferleri işlem ücreti olmadan sponsor etme gibi konuları kapsıyor. İlgilenen herkes kursa online olarak başlayabiliyor. Aynı zamanda program, Türkiye genelinde profesyonel geliştiricilere yönelik workshop’lar ve etkinlikler düzenleyecek.


Rise In CEO'su ve Kurucu Ortağı Gülcan Yayla, şunları söyledi: “Türkiye, kripto para benimseme konusunda önde gelen ülkeler arasında. Bizimle çalışan 250’den fazla kurumsal şirket ve start-up mevcut ve bu ortaklardaki profesyonel geliştiricilerin çoğunun, işlerine blok zinciri teknolojisini entegre etmek için upskilling programlarına ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Circle ile bu boşluğu doldurmak için ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu programın, geliştiricilerin küresel sorunsuz işlemler konusunda yeni kullanım senaryoları oluşturmalarına yardımcı olacağını umuyoruz.”


Circle Geliştirici ve Ekosistem Pazarlama Başkan Yardımcısı Sandra Persing ise, “Dünyanın dört bir yanındaki geliştiriciler, blok zinciri teknolojisinin faydaları ve potansiyeli hakkında daha fazla bilgi edinme isteğini ifade ediyor” dedi. “Patika.dev ve Rise In ile gerçekleştirdiğimiz bu program, geliştiricilere Circle’ın USDC kullanım senaryolarını öğrenmeleri ve web3 araçlarımızla, hizmetlerimizle yolculuklarına başlamaları için bir sıçrama tahtası niteliğinde olacak.”


Circle’ın bileşen API’leri ve SDK’larını projelerine entegre etmekle ilgilenen geliştiriciler, Rise In platformunda başlayan ücretsiz ve online kursa katılabilirler.


Daha Fazla Oku

    rise inpatikaCircleyazılımblok zinciri teknolojisi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk